Koronavir COVID-19 v Holicích…

Pardubice / Holice – Koronavir v Pardubickém kraji má nový výskyt na Chrudimsku a v Holicích.


V uplynulých dnech se v Pardubický kraj vyskytlo nové ohnisko nákazy. Třináct lidí onemocnělo novým koronavirem v jedné obci na Chrudimsku. Původ byl ovšem dle hygieniků na střední Moravě. Tři nakažení byli zaměstnanci významného zaměstnavatele na Holicku – firmy Junker.

Vzhledem k tomu, že přišli do styku s řadou spolupracovníků, byla nařízena z preventivních důvodů karanténa 90 zaměstnancům společnosti. Počátkem příštího týdne budou provedeny testy prostřednictvím odběrových týmů Armáda České republiky.

“Není důvod k panice. Jde skutečně o prevenci!!! O dalším postupu a vývoji situace budu informovat.” informoval Martin Netolický hejtman Pardubického kraje


Vážení spoluobčané,

koronavir COVID-19 se nově potvrdil u tří zaměstnanců firmy Junker v Holicích. Vzhledem k většímu výskytu se od zítřka týká karanténa cca. sta zaměstnanců a v následujících dnech bude provedeno ve firmě plošné testování za asistence Armády ČR. Z preventivních důvodů firma uzavřela pro příští týden veškerý provoz, navazovat bude čtrnáctidenní celozávodní dovolená.

Situaci komunikujeme s krajskou hygienickou stanicí i všemi zainteresovanými subjekty.

Buďte i nadále obezřetní, dodržujte veškerá opatření a zachovejte zdravý rozum.

Ondřej Výborný – starosta města Holice


Zdroj: Martin Netolický hejtman Pardubického kraje a Město Holice
Foto: ilustrační archiv redakce (Univerzita Pardubice – Milan Reinberk
)

  •  
  •