Kontroly bezdomovců i s teploměrem…

Pardubice – Nejen kontrolou dodržování protiepidemických opatření, ale i prevencí šíření nákazy se zabývají naši strážníci. Ke zdejší komunitě osob bez domova přistupuje Městská policie Pardubice aktivně, sami je v terénu vyhledáváme a kontrolujeme jejich zdravotní stav.

Jde o naši pravidelnou činnost i v době bez mimořádných opatření. Nyní se ale navíc přímo v terénu zaměřujeme i na prevenci šíření onemocnění Covid-19. Hlídky u příležitosti kontrol i měří tělesnou teplotu.

V případě zdravotních obtíží asistent prevence kriminality domlouvá návštěvu lékaře a další nezbytná opatření. Zároveň vysvětlujeme a dohlížíme na dodržování aktuálních hygienických pravidel a to včetně poskytnutí roušek, jestliže to situace vyžaduje. Pro případné podezření na nákazu je připraveno i několik karanténních bytů.

Z naší zkušenosti právě bezdomovci patří k těm nejméně disciplinovaným pacientům. Ač pro ně Statutární město Pardubice zajišťuje ubytovací služby, lékařská vyšetření a další služby, ne vždy se tato snaha setká s odpovědnou reakcí. Přítomnost strážníků tak funguje jako připomínka potřeby odpovědnějšího chování.

Kontroly bezdomovců i s teploměrem
« 2 z 6 »

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •