Kontrolní testy na pardubické kardiologii odhalily nákazu u dalších zdravotníků…

Pardubice – Podle platných algoritmů je třeba negativní výsledky testovaných pacientů ověřit znovu po pěti a čtrnácti dnech, ve čtvrtek tak začalo druhé kolo testování. V současné době zbývá ještě otestovat přibližně 70 zaměstnanců, počet nakažených zdravotníků se zatím zvýšil o 11, dva jsou lékaři. Testování stále probíhá. Pozitivního lékaře pak hlásí i Chrudimská nemocnice.

Od čtvrtka 2. dubna podruhé testujeme zaměstnance kardiologie. Zatím se z nich protestovala polovina, celkem je tedy pozitivních 21 zdravotníků, z toho 3 lékaři. Pardubická kardiologie pozastaví svou činnost do pondělí. Péči o akutní pacienty po dohodě převezme hradecká fakultní nemocnice. Pacienti, kteří nebudou potřebovat specializovanou péči, se do úterý, kdy kardiologie opět zahájí svou činnost, přesunou na pardubickou internu. Kardiologická ambulance bude fungovat v nezměněném režimu.

V Chrudimské nemocnici se aktuálně řeší přesun pacientů v karanténě. Pro zajištění chodu a příjmu nových pacientů je potřeba mít připravený takový prostor, v němž nebudou do kontaktu přicházet nově příchozí pacienti s těmi, kteří jsou v karanténě.

Všichni zdravotníci mají lehčí průběh onemocnění a jsou v domácí izolaci.

Zdroj: Nemocnice Pardubického kraje

  •  
  •