Koník od strážníků pomůže dětem zahnat strach…

Pardubice – Pomůžeme najít cestu domů. V nesnázích se ocitla 10letá holčička, která s bratrem přijela na víkend za dědečkem do Pardubic. Na nádraží se ale sourozenci rozdělili a holčička pak nestihla za svým starším bratrem nastoupit do autobusu.

Na nádraží se plačícího děvčátka ujali pracovníci ostrahy a přivolali strážníky. Ti malou dívenku vyposlechli, zjistili, kde dědeček bydlí a i s holčičkou se hned vydali za ním na nedaleké sídliště Dukla. Všechno dobře dopadlo. Šťastný dědeček si vnučku převzal a strážníci uvědomili i maminku, že vše je již v pořádku. A aby špatné zážitky děvčátko co nejrychleji přešly, předali strážníci dívence i plyšového koníčka.

Plyšová hračka ve tvaru koně je nedílnou součástí výbavy služebních vozidel Městské policie Pardubice právě pro případ, že se strážníci setkají s dětmi, které projdou traumatickou situací.

Nápad rozptýlit chmury plyšovou hračkou převzala Městská policie Pardubice od hasičů, kteří už léta vozí v zásahových vozidlech Dráčky záchranářky ze stejného důvodu. Setkáváme se ve službě s dopravními nehodami, ztracenými dětmi. Strážníci uklidňují rodinné hádky. Tady všude se hodí mít po ruce něco, čím lze pozornost vystrašeného dítěte odvést za lepšími myšlenkami.

Při výběru podoby samotné hračky jsme nemuseli ani dlouze váhat. Bílý kůň je ve znaku jak městské policie, tak Statutárního města Pardubice. Koník nyní bude pomáhat i našim nejmenším občanům zapomínat na bolesti a strasti.

Autor: Bc. Jiří Sejkora Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •