„Konečně nejíme pečené chrousty a není nám při hraní zima," smáli se Marien v Sezemicích…

Pardubice/Sezemice – „Konečně nejíme pečené chrousty ze světel a není nám při hraní zima. A neprší," přiblížil pozitiva prvního koncertu pod střechou po covidovém lockdownu Vít Troníček, kapelník oblíbené pardubické folkové skupiny Marien, jež v pátek večer předvedla své umění v sále sezemické radnice.

„Jít na koncert je odvážný čin"

„Jsme rádi, že přes všechny trampoty, které s tímto koncertem byly, když se musel různě překládat jeho termín, tak město Sezemice trvalo na svém, že prostě bude," konstatoval Vít Troníček a vyzdvihl poklonu všem, co na akci dorazili. „Smekáme před vámi v této zvláštní době, kdy jít na koncert je vlastně odvážný čin," podotkl lídr kapely, která v Sezemicích vystoupila úplně poprvé ve své historii. Ale rozhodně nezamířila do neznámých míst.

V Sezemicích zažívali různé věci

„V Sezemicích jsme zažívali různé věci. Některé z nich si ani nepamatujeme. Jezdili jsme sem z Pardubic často na kole, protože to nebylo daleko. Měli jsme odtud i spolužačky. Vždycky tu byla hezká děvčata. Na zdejší křižovatce jsme určitě strávili při cestách celkově hodiny. Ještě s přechozí kapelou Poupata jsme tu hráli v kostele," zavzpomínal Vít Troníček a přidal i historku, jak se v blízkém lomu společně se svým bratrem Janem rozhodli vyzkoušet novou zbraň. „Málem jsem tehdy přišel o ruku, ale naštěstí všechno dobře dopadlo," uvedl frontman skupiny Marien, jehož potěšilo, že v publiku poznal v pátek večer spoustu známých tváří.

2021-09-10-Marien-8159
Author: SVESTKA STEFAN
Aperture: 5
Camera: NIKON D780
Iso: 28800
Orientation: 1
« z 19 »

Neber si příbuzné do kapely!

„Vidím, že tu jsou i pamětníci 170 koncertů v řadě za sebou," podotkl Vít Troníček, který přidal také pár rad pro začínající amatérské muzikanty. „Neber si příbuzné do kapely," byla jedna z nich, s poukazem na to, že Marien je vlastně rodinnou skupinou.

A takřka rodinná atmosféra při sezemickém koncertu panovala. A kapela si to i náležitě užívala, zejména její frontman. „Víťa byl rok a půl zavřený doma," glosovala zpěvačka Zdeňka Troníčková výřečnost svého manžela. „S dětma," dodala zpěvačka a z publika se ozval spontánní dětský smích, což způsobilo pobavení celého sálu.

„Trochu se obávám, aby tento koncert nebyl na dlouhou dobu poslední, kde byste mohli něco chytit," uzavřel Vít Troníček v narážce na to, že by se protiepidemická opatření pro kulturní akce mohla brzy zase zpřísnit.

Autor a foto: Tomáš Dvořák
Fotogalerie: Štefan Švestka