Konečně! Hokejisté se mohou připravovat na ledě. Soutěž se brzy rozběhne…

Pardubice – Dlouho očekávané rozhodnutí vlády konečně padlo. Profesionální hokejisté z Tipsport extraligy se mohou vrátit k tréninku. Vedení Asociace profesionálních klubů (APK) nyní řeší přesný termín restartu soutěže.

Pardubičtí hokejisté se do 2. listopadu připravovali v polské Svídnici, protože vládní nařízení dosud neumožňovala profesionálním klubům připravovat se ve vnitřních prostorách na území ČR. Po úspěšných jednáních šéfa Národní sportovní agentury (NSA) Milana Hniličky a prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále s vládními představiteli se extraligoví hokejisté budou opět moci připravovat v domácím prostředí.

„Dnešní informace, že profesionální sportovci mohou opět začít vykonávat svoji činnost na území ČR, nás velmi potěšila. Jsme rádi, že se můžeme vrátit do domácího prostředí. Snažili jsme se předchozím nařízením vyhovět co nejvíce, nakonec jsme absolvovali i soustředění v Polsku, které pomohlo hráčům překonat toto období a dobře se připravit na restart extraligy,” komentoval vývoj situace sportovní ředitel Dynama Pardubice Dušan Salfický.

V současnosti se řeší termín, kdy by se znovu rozběhl stávající ročník Tipsport extraligy. V tuto chvíli bohužel bez diváků. Další informace vám přineseme v nejbližších dnech.

Zdroj a foto: HC Dynamo Pardubice

  •  
  •