Konečná podoba obchvatu Vysokého Mýta ještě není jasná…

Vysoké Mýto – Na konci května se sešli obyvatelé Vysokého Mýta na veřejném semináři, aby společně s představiteli kraje, obce a odborníky řešili situaci týkající se obchvatu města. Všichni účastníci semináře byli seznámeni s již v minulosti navrženou trasou, která byla schválena Zastupitelstvem Vysokého Mýta.

„Na semináři jsme se sešli proto, abychom obyvatelům shrnuli vše, co se řešilo před 10 lety a závěry vyhodnocení vlivů na životní prostředí (EIA). Zároveň jsme si ale chtěli poslechnout jejich podněty, abychom jim při projektování stavby mohli vyjít co nejvíce vstříc.  Ne každému se navrhovaný obchvat kolem Bučkova kopce líbí, ale nějakou cestu, která bude schůdná pro co nejvíce zainteresovaných stran, najít musíme, “ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Kortyš.

Diskutující přišli hned s několika návrhy, kam by se dala silnice přesunout. Trasu okolo Bučkova kopce už ale schválilo Zastupitelstvo Pardubického kraje na základě vyhledávací studie, které ji považuje za nejefektivnější a neprůchodnější variantu.

„Nebylo by snadné a ekonomicky výhodné celý projekt předělat. Projednávání nové trasy by nám zabralo spoustu času a výstavba silnice by se posunula o dalších 15 let.  V tuto chvíli se tak můžeme bavit o dílčích, technických změnách. Našim cílem je ochránit především přírodu a obyvatele, kteří zde žijí,“ doplnil náměstek Kortyš. 

Město po semináři využilo nabídku, aby se formou podnětů a připomínek zapojilo do dalších fází plánování stavby. V žádosti přišla prosba o veřejné projednání zabývající se vlivem na životní prostředí.  Vliv na životní prostředí byl již posouzen a výrazný dopad stavby nebyl shledán.

„Dalším krokem bude zahájení projektování, které bychom rádi projednali se všemi zúčastněnými stranami,“ upřesnil Kortyš.

Zdroj a foto: Pardubický kraj

 
 
 • Na Pardubickém závodišti se opět bruslí!
 • Pardubice – Provoz Zimního sportovního parku byl zahájen. Na Pardubickém závodišti se bude od prosince až do února příštího roku

   
   
 • Univerzita Pardubice pozve budoucí studenty na Den otevřených dveří online…
 • Pardubice – Zájemce o studium osloví Univerzita Pardubice letos už pouze online. Plánovaný Den otevřených dveří na všech sedmi fakultách

   
   
 • Ateliéry pro umprumku v Ústí nad Orlicí patří mezi krajské priority v oblasti školství…
 • Ústí nad Orlicí – Hejtman Martin Netolický a radní pro oblast školství Josef Kozel navštívili v pátek město Ústí nad Orlicí.

   
   
 • Opilý řidič zapomněl svítit. Polámaný po skoku z okna zápasil se strážníky i zdravotníky…
 • Pardubice – Mikulášský víkend a strážníci v Pardubicích při něm od pátku do neděle řešili 320 událostí. Policistům strážníci předali dvě

   
   
 • Kraj chce na úpravách haly na Dašické spolupracovat se sportovními kluby…
 • Pardubice – Přestože sportovní hala na Dašické v Pardubicích spadá pod správu přilehlého gymnázia, to jí obvykle využívá jen na hodiny