VIDEO: Koncert, na který se nezapomíná. Zpěvák Marek Ztracený v pardubické hale spadl z pódia…

„Je jisté, že na Pardubice už nikdy nezapomenu,“ okomentoval překvapivé „speciální číslo“ oblíbený umělec, jehož ani nečekaná událost nevykolejila a v Enteria areně předvedl společně se svými hosty skvělou show.

Pardubice – Výjimečný koncert ve výjimečné době. Tak by se dalo shrnout sobotní vystoupení populárního zpěváka Marka Ztraceného v zaplněné pardubické Enteria areně. „Byl to jeden z večerů, na který se nezapomíná,“ hodnotil Marek Ztracený první pocovidový koncert v pardubické hale. A důvodů k tomuto tvrzení měl opravdu dost.

Halové turné postavené za tři týdny

„Toto turné Restart vzniklo v době, kdy se nic nesmělo. Původně plánované termíny jsme museli kvůli pandemii covidu přeložit. Když se v létě začaly rozvolňovat podmínky pro pořádání velkých akcí, řekl jsem, že jdeme do toho. Uvědomoval jsem si, že není příliš reálné za tři týdny postavit halové turné a že to nebude jednoduché, ale povedlo se to. A v Pardubicích nám hodně vycházeli vstříc. Je vidět, že tu máte dobré srdce,“ poznamenal Marek Ztracený.

Po nečekaném pádu aréna šokem ztichla

„Děkujeme všem divákům za to, že přišli i navzdory tomu, co se teď děje,“ nechal se slyšet zpěvák, který vybídl publikum, aby si sobotní večer pořádně užilo. „Můžete skákat, stát, sedět, zpívat, ležet, cokoliv. My jsme uvolnění a natěšení a nikdo a nic nám to nezkazí,“ zahájil svůj pardubický koncert, aby hned při druhé písničce spadl z pódia.

Hala šokem ztichla, živý přenos přerušila i velkoplošná obrazovka a všichni s napětím a obavami čekali, co bude dál. Marek Ztracený se naštěstí z hrozivě vypadajícího pádu rychle oklepal a show pokračovala. Prostě Restart. Název turné zjevně nebyl jen symbolický…

„Tohle jsem si šetřil do Pardubic. Strašně mě to bolí, ale když vás vidím, tak to vůbec nevnímám,“ okomentoval nečekanou událost. „Toto speciální číslo jsem si dlouho připravoval. Snad se vám líbilo,“ vtipkoval. „Na začátku našich koncertů často říkám, že máme jediný plán a předsevzetí – skvěle vás pobavit, a to i kdybychom se u toho měli stavět na hlavu. Teď to bylo doslova. Je jisté, že na Pardubice už nikdy nezapomenu,“ pravil Marek Ztracený, který hned jako třetí píseň „vypálil“ svůj hit Ztrácíš. Tím zakončil úvodní blok před „forbínou“, jímž se přiblížil svým fanouškům o něco víc, než měl původně v plánu a zamířil na hlavní pódium, které dosud bylo skryto za plachtou. Další hodně nadupaný program pak odpálily konfety a skvělé světelné a pyrotechnické efekty.

Velký dík zdravotníkům, hasičům, vojákům i policistům

Jednou z nejpůsobivějších částí koncertu byla skladba Stůj při mně dál, kterou Marek Ztracený věnoval všem zástupcům záchranných složek. „Během covidu jsme si všichni uvědomili, jak jsou nesmírně důležití. Když jsem přemýšlel, jak jim poděkovat, říkal jsem si, že by bylo fajn pozvat je na koncert. V Pardubicích jich je mezi vámi 1500. Jsme rádi, že vás tu máme. Děkujeme a vážíme si toho, co děláte,“ uvedl Marek Ztracený, jenž své speciální poděkování ještě umocnil fotografiemi ze svých návštěv v nemocnicích, a to včetně Pardubické. 

Smyčcový kvartet i „píseň nahoru“ pro Karla Gotta

Emotivní byla i pasáž, kdy se převlékl do fraku a přizval si na scénu dámský smyčcový kvartet. „Moje maminka ze mě chtěla mít faráře. To se úplně nepovedlo. Potom si přála, abych se stal klavírním virtuosem. To už je docela blízko. Když jsem studoval na konzervatoři a snil o takových koncertech, jako je tento, říkal jsem si, že by bylo fajn si někdy zahrát se smyčcovým kvartetem. Trvalo to 16 let a konečně to dopadlo,“ nechal se slyšet Marek Ztracený, který prý už při zkouškách se smyčcovým kvartetem měl z toho, jak jeho písně zní v tomto aranžmá, husí kůži.

Hodně procítěně pak za pianem blízko publika odzpíval i hit Ta pravá, který napsal pro Karla Gotta. „Zahraju pro něj, bohužel už bez něj,“ vysekl poklonu Mistrovi, jenž zemřel před necelými dvěma roky.

Hosté královsky bavili. „Geňa“ jako „bůh tance“

Své vyznání a obdiv věnoval Marek Ztracený také svým rodičům. „Moje maminka s tatínkem jsou spolu 41 let. Kdo z vás se k tomu číslo blíží? Proč na mě mává ta šestiletá holčička? Jo, to je chlapeček! Já mám dneska den,“ smál se umělec, který si do Pardubic přizval jako hosta zpěvačku Terezu Maškovou. Tu publikum přijalo velmi vřele. „Fantastické,“ komentoval Marek Ztracený to, jak „jeho“ fanoušci přijali vítězku páté řady pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar, která zaujala nejen rozsahem svého hlasu, ale i typickými růžovými vlasy.

Dalším vzácným hostem byl „bůh tance“ Richard Genzer. Jeho taneční kreace jak vystřižené z videoklipu Marka Ztraceného Tak se nezlob, v němž „Geňa“ účinkoval, pardubické publikum opravdu královsky pobavily. Oblíbený bavič navíc při další písni začal vytahovat z davu dívky, které s ním měly možnost vytvořit speciální taneční skupinu a „řádit“ s ním na jednom pódiu ve společnosti Marka Ztraceného.

Mexické vlny se svítícími mobilními telefony

„To je neuvěřitelné, co předvádíte. Pardubice se určitě zařadí mezi adepty na nejhlasitější publikum turné,“ chválil diváky rodák z Železné Rudy, který se viditelně kochal také povedenými mexickými vlnami umocněnými svítícími mobilními telefony.

„Děkujeme za bouřlivou atmosféru a další splněný sen. Snad jste ocenili mé speciální číslo, které už nehodlám nikdy nikde zopakovat,“ shrnul Marek Ztracený koncert, při němž se toho dělo opravdu hodně včetně jeho neplánovaného pádu z pódia.

Mimořádný večer: „Jsem potlučený, ale šťastný!“

„Byl to mimořádný večer. Hrozně mě to bolí, ale jsem šťastný. Ještě před pár lety jsme hráli pro 70 lidí a byli jsme šťastní. Teď hrajeme pro vyprodanou pardubickou arénu a jsme šťastní ještě trochu víc,“ přiznal zpěvák, který později své fanoušky na sociálních sítích ujistil, že pardubický pád pro něj neměl žádné fatální následky. „Všechno je dobrý. Máte tu skvělou nemocnici a fakt milý personál,“ vyjádřil se Marek Ztracený, jehož koncert patřil k tomu nejlepšímu, co bylo v poslední době v Pardubicích k vidění.

Energie z pódia se potkala s tou z publika

Snad každý, kdo do arény v sobotu večer dorazil, musel vnímat, že v pardubické hale se potkala energie, která se linula z pódia, s tou, jež vycházela z publika. A protože i všechny ostatní složky, které měly dotvořit strhující podívanou, fungovaly skvěle, odcházela většina aktérů pardubické části turné Marka Ztraceného Restart očividně spokojena a příjemně naladěna… 

Autor a foto: Tomáš Dvořák
Video pádu: Facebook Marek Ztracený

 •  
 •  
 • Městská knihovna Třemošnice získala celostátní ocenění…
 • KRAJ – Ministerstvo kultury ČR zveřejnilo ve čtvrtek 14. října držitele ocenění Knihovna roku 2021. Tuto celostátní cenu uděluje ministr

  •  
  •  
 • Parní express propojí v rámci mimořádné jízdy Pardubický kraj s Polskem…
 • Orlickoústecko – Letní jízdy historického parního vlaku na Králicku a Orlickoústecku měly u cestujících velký ohlas. V rámci devíti letních

  •  
  •  
 • Východočeské divadlo patřilo těm nej pedagogům za rok 2020…
 • Pardubice – Desítky oceněných, rozdané pamětní listy či vyhlášení ceny náměstka. Takové bylo vyhlášení nejlepších pedagogických pracovníků za rok 2020,

  •  
  •  
 • Část pardubické nemocnice se stala “bojištěm”…
 • Pardubice – Včera 14. října proběhlo v pardubické nemocnici taktické cvičení složek IZS s názvem Střelec 2021. Cvičení bylo zaměřené především na

  •  
  •  
 • Pardubický tým zářil po dvaceti měsících na světovém poháru…
 • Eger / Pardubice – Dlouhých dvacet měsíců trvalo, než čeští plavci znovu okusili atmosféru světového poháru. Toto dlouhé čekání bylo

  •  
  •