Komorní filharmonie Pardubice zahajuje prodej abonmá…

Pardubice – V pondělí 6. ledna 2020 zahajuje Komorní filharmonie Pardubice předprodej abonmá na koncerty období březen–červen tohoto roku. Rekonstrukce Domu hudby zapříčinila redukci abonentních koncertů této sezony KFP, nikoliv však jejich úplné zrušení! Do prodeje jdou nyní jak cykly večerních abonentních řad, tak cyklus koncertů pro děti a jejich rodiče. Stávající abonenti mají možnost si svá místa obnovit až do 20. ledna. Poprvé je navíc možné zakoupit abonmá z pohodlí domova online na www.kfpar.cz

Předplatitelé večerních cyklů A, B a C čekají v této sezoně celkem 4 koncerty klasické hudby. Všechny koncerty jsou opatřeny názvy, které daný večer charakterizují. Posluchači se můžou těšit na koncerty Zpátky doma!, 4+1 = KFP+BSQ, Znovu Vídeň (další z koncertů v rámci projektu Češi ve Vídni) a Slavíme s Ludwigem (koncert pořádaný k 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena). Cena předplatného se pohybuje již od 540 Kč. Cenové zvýhodnění je pak poskytováno seniorům od 65 let. Slevu z plné ceny vstupenky mohou uplatnit studenti po předložení průkazu školy nebo průkazu ISIC, držitelé průkazu ZTP nebo ZTP/P a doprovod držitelů průkazu ZTP/P. Koncerty jsou zárukou příjemně strávených večerů ve společnosti nejen pardubického orchestru, ale i zajímavých dirigentů a sólistů z celého světa. 

Cyklus nedělních matiné pro děti a rodiče s podtitulem O čem nám vypráví hudba patří k nejoblíbenějším hudebním pořadům v nabídce Komorní filharmonie Pardubice. Koncerty jsou určeny dětem ve věku přibližně 5–13 let. Jejich protagonisté provází děti světem hudby zábavnou, neotřelou formou a zapojují je do dění na pódiu. Letos jsou v plánu pro dětské posluchače celkem 3 koncerty (Strašidla v hudbě v březnu, Sladkosti v hudbě v dubnu a Slavnosti v hudbě v květnu 2020). Dospělí koupí abonentku za 540 Kč, děti za 240 Kč. 

Novinkou je možnost zakoupení abonmá online na www.kfpar.cz. Abonentní vstupenky lze zakoupit také v kanceláři Komorní filharmonie Pardubice v Domě hudby (1. patro, dveře č. 208) v prodejní dny (pondělí, úterý a středa: 9.00–12.00 a 13.30–17.00 hodin). Stávající předplatitelé mají čas na obnovení abonmá do 20. ledna. Neobnovená sedadla budou od následujícího dne uvolněna pro ostatní abonenty. 

Zdroj a foto: Komorní filharmonie Pardubice

  •  
  •