Kolo chtěl „odemknout" kleštěmi, skončil na policii…

Pardubice – Čas od času se stává, že cyklisty zradí zámek u kola. Na řadu pak přichází kleště a zpravidla i strážníci, které si zavolá buď samotný zoufalý cyklista anebo kolemjdoucí, kteří pojmou podezření, že se děje něco nekalého.

Včera večer se odehrál druhý případ. Strážníky na možnou krádež jízdního kola upozornil muž, který zaznamenal podezřelý pohyb kolem opuštěného bicyklu poblíž nonstopu.

Hlídka zastavila v bezpečné vzdálenosti, aby muže s kleštěmi v rukou a zápolícího se zámkem nevyplašili. Po oslovení se ukázalo, že se jedná o známého lapku, takže byl čtyřiatřicetiletý muž i se svým nářadím předán kolegům ze státní policie. 

4 promile a nedobytné dveře

Ne vždy je chvályhodné urvat prvenství. Pokud je řeč o množství alkoholu, je lepší z řady nevyčnívat nebo být na jejím chvostu. Včerejším rekordmanem je bezesporu muž, kterého strážníci našli bezvládně ležícího v prostorách jídelny jednoho obchodního domu.

Po probuzení si muž stěžoval na bolest na hrudi a špatné dýchání. Aby taky ne. Množství alkoholu, které mu kolovalo tělem, by totiž skolilo každého. Přístroj ukázal lehce přes čtyři promile a tím si kromě prvenství v žebříčku „Pod vobraz" vysloužil výtečník i převoz rovnou do nemocnice.

Druhý případ byl již úsměvnější. Na muže, který se pod vlivem alkoholu dobývá do bytového domu, upozornil jeden ze sousedů. Nejednalo se o žádného pobertu, ale muže, který v domě skutečně bydlí, jen se vlivem opojení nemohl trefit klíčem do zámku. Strážníci provedli nezbytnou kontrolu totožnosti, ověřili si, že v domě nájemník opravdu bydlí a doprovodili jej k bytu, kde dohlédli na to, že i druhou nástrahu v podobě titěrné klíčové dírky úspěšně překoná.  

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto: Městská policie Pardubice