Klidné vánoční svátky a zatoulaní psi…

Pardubice – Mezi 23. až 26. prosincem strážníci řešili celkem 121 událostí. V Pardubicích můžeme říci, že šlo o klidné svátky. Většinu řešených událostí drží dopravní stížnosti, které operační středisko přijalo od volajících a to včetně volání o štědrovečerní noci. Další co do počtu oznámení jsou volání kvůli rušení nočního klidu.

Na Štědrý den 24. prosince řešili strážníci celkem 28 událostí a z toho 7 přestupků. Tím největším byl drzý řidič, který přímo před hlídkou projel červenou na semaforu přímo mezi procházejícími chodci. Z tohohle ho nevysekaly ani Ježíškovy narozeniny.

Další události už strážníci řešili spolu s HZS Pardubického kraje. Nejprve pomáhali usměrňovat dopravu, zatímco se hasiči neúspěšně snažili otevřít zabouchnuté (a bytelné) bezpečnostní dveře a zkusili je obejít z žebříku přes okno. Tam ale také nepochodili. Po dobrém to nešlo a tak bezpečnostní dveře zdolalo po zlém rozpínací zařízení. Ve večerních hodinách pak spolu s hasiči vyjížděli na sídliště nábřeží Závodu míru k ohlášenému požáru vánočního stromku, který naštěstí skončil bez zranění ještě před příjezdem hasičů.

Poklidnou noc narušil až incident na ubytovně Hůrka. Tam se před 22 hodinou do sebe pustila skupina cizinců a tichá noc rázem skončila. Tísňové volání přijala Policie České republiky ale vzhledem k oznámení, počtu osob a faktu, že bylo třeba vyklidit celou ubytovnu, to v areálu bývalých kasáren vypadalo jak na policejním sjezdu. Strážníci na žádost policie jako posila zajišťovali vstup do prohledávané budovy a postupné vyvádění osob z objektu, který policisté prohlíželi. Případem se dále zabývá Policie České republiky.

Dne 25. prosince byl z pohledu strážníků ještě větší klid než na Štědrý den. Hlídky městské policie ten den uklidňovaly dvě konfliktní situace. V obou případech stál za vyhrocením situace alkohol požívaný ve větší míře.

Poklidný byl i 26. prosinec, kdy největší událostí byla asistence strážníků při hokejovém utkání mezi týmy Pardubic a Hradce Králové. Spolu s krajskou pořádkovou jednotkou Policie České republiky se strážníci podíleli na bezpečnostním opatření. I toto derby se neslo v poklidném duchu bez narušení veřejného pořádku.

Samostatnou kapitolou za toto období jsou pak psí nalezenci. Ti byli celkem tři. První německý ovčák v Rybitevské ulici, který neměl ani známku ani čip. V druhém případě šlo o zlatého a dobře živeného retrívra s drobným zraněním u pravého oka. Tito dva psi byli do útulku předáni 25. prosince. O den později je následovala asi 8 týdnů stará fenka bílé barvy nalezená v Bubeníkových sadech. Všechna odchycená zvířata lze nalézt na našem webu ZDE.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •