Kdo zakopal e-koloběžku?

Pardubice – Určitě každý „Pardubák" ví, že si ve městě může zapůjčit elektrickou koloběžku, ale bohužel ne každý „pronajímatel" ví, jak se k ní má chovat. Některé se povalují na chodnících, někdy visí na stromě, ale další hříšník posunul tyto bezohledné hranice zase o něco dál a to tím, že ji zakopal. 

Devětadvacetiletý muž venčil psa v dubinském lese, když nedaleko tamní cesty zahlédl částečně zakopanou zelenou elektrokoloběžku. Jelikož mu bylo jasné, že takto se někdo k zapůjčenému dopravnímu prostředku zachoval „nevhodně", vyrozuměl o netradičním nálezu policisty. Kolegové z dubinského obvodního oddělení nález zadokumentovali, koloběžku zajistili a předají ji majiteli. Kdo ji měl naposledy zapůjčenou, to se pravděpodobně zobrazí v příslušném aplikačním systému.

Buďte ohleduplní na komunikaci nejen při samotné jízdě, ale k zapůjčeným věcem se chovejte tak, jako by patřily vám. Možná to byla legrace v okamžiku, kdy byl někdo pod vlivem party posilněný alkoholem, ale tahle sranda se opravdu nevyplácí. Pachateli za toto protiprávní jednání hrozí postih ve správním řízení. K jeho dopadení můžete přispět i vy. Pokud máte informace vedoucí k jeho dopadení, volejte kolegům z Obvodního oddělení Pardubice 3 na číslo 974 566 741.

Autor: por. Mgr. Eva Maturová – tisková mluvčí KŘ Policie ČR
Zdroj a foto: Policie ČR