KANCLÁRNA v Moravské Třebové a my z P-PINK…

Moravská Třebová – Když na sebe věci navazují, tak je to fajn. Na podzim 2021 jsme uspořádali v Moravské Třebové Akademii začínajícího podnikání (AZP) a z toho vzešli noví podnikatelé, které Pardubický podnikatelský inkubátor, P-PINK, zařadil mezi své klienty. Když na AZP navazuje další spolupráce, tak je to prospěšné pro území Moravskotřebovska.  Město Moravská Třebová koncem roku 2021 dokončilo modernizaci starších prostor a vybudovalo KANCLÁRNU-sdílené kanceláře pro začínající a další podnikatele. Obě akce se potkaly v čase, jak bylo naplánováno, a nesou první ovoce.

Augustin Mrlina

Mladý člověk, který je absolventem podzimní AZP, kterou Pardubický podnikatelský inkubátor, P-PINK, nasměroval právě do Moravské Třebové. Augustin načerpal nové znalosti a nyní je využívá v praxi. Od nového roku pracuje jako manažer coworkingového centra. Jeho úkolem je zajistit chod Kanclárny. S ním a s dalšími jeho kolegyněmi jsme se v březnu sešli a plánujeme společné akce zde ve městě Moravská Třebová.

Eliška Pánková

Je manažerkou neziskové organizace Mateřského a rodinného centra Krůček, které sídlí ve stejné budově jako Kanclárna už několik roků. „Krůček" slouží maminkám na MD a jejich dětem. Ve spolupráci s Kanclárnou chtějí připravovat společné akce. Jako bonus plánují nabídnout novou službu – hlídání dětí v době, kdy se ženy na MD zúčastní nějaké pracovní akce v Kanclárně. Ženy na mateřské dovolené mohou být zároveň podnikatelkami a díky kombinaci obou zařízení neztratí kontakt s dalšími podnikateli a se svou profesí.

Daniela Maixnerová

Je podnikatelkou, místostarostkou a spojujícím článkem mezi P-PINK, městem, Mateřským a rodinným centrem Krůček i Kanclárnou. Cílem vedení města a nás z P-PINK je vytvoření komunity nových ale i již prosperujících podnikatelů. Město dodalo prostory a my z P-PINK s našim know how budeme obohacovat program moravskotřebovských akcí. Probíhá komunikace a plánování a první naše akce v Třebové bude v květnu.

My všichni čtyři a ještě něco navíc…

Město si přeje, abychom jim pomohli podchytit i středoškoláky a přilákali je ke spolupráci. Líbí se jim náš projekt pro studenty „Objev v sobě podnikatele", aktuálně stanovujeme datum konání. P-PINK moc oceňuje aktivity, které Augustin, Eliška a Daniela se svými kolegy v Moravské Třebové plánují a realizují. Budeme jim co nejvíce nápomocni.

Autor: Hana Štěpánová
Zdroj a foto: Pardubický podnikatelský inkubátor z.ú.