Kam vyrazit s dětmi o prázdninách? Do Natura parku!

Pardubice – Letní prázdniny jsou v plném proudu a vy možná přemýšlíte, kam s dětmi vyrazit. Co takhle zajít do Natura parku?

Environmentální návštěvnické informační a vzdělávací centrum nabízí expozici zaměřenou na soustavu chráněných území Natura 2000. Na výukových panelech se dočtete, co to Natura 2000 vlastně je, jak se lokality do této soustavy vybírají či které rostliny a kteří živočichové jsou v centru jejího zájmu. Součástí expozice je interaktivní tabule s mapou Pardubického kraje, kde jsou některé tyto chráněné lokality znázorněny a popsány. Třeba Vás prohlížení inspiruje k nějakému výletu. Přes prázdniny navíc můžete zhlédnout výstavu prací, které v rámci školního projektu nazvaného taktéž Natura 2000 vytvářeli žáci ze ZŠ Pardubice – Svítkov.

Chcete se při návštěvě nejen vzdělávat, ale zároveň si i hrát? Půjčte si samoobslužnou sadu s pomůckami a staňte se na chvíli vědcem, umělcem, krajinářem, turistou či ochranářem. Každá sada obsahuje sérii pomůcek, návodů a záznamových archů. V areálu Natura parku potom budete plnit řadu více či méně náročných úkolů, které prověří váš důvtip, znalosti i hravost. V nabídce jsou sady dvou obtížností – lehčí jsou určené pro děti od 4 let v doprovodu dospělé osoby, těžší jsou doporučeny pro děti od 8 let. Zábavu při plnění úkolů si ale jistě užije i dospělý.

Pokud máte raději dobrodružnější aktivity, zkuste si zahrát Velkou hru o záchranu ostrova. Jedná se o questingovou trasu rozmístěnou po areálu Natura parku. Hráč se stává účastníkem příběhu, plní úkoly, rozhoduje se, hraje si a zároveň se i učí.

Zejména děti jistě ocení možnost pohrát si s vodou na modelu znázorňujícím tok vody v přírodě. U našeho vodního díla pochopíte význam meandrující řeky v krajině a důležitost bažin a lesů pro hospodaření s vodou, vyzkoušíte si napouštění přehrady a můžete dokonce způsobit povodeň.

Dále můžete v Natura parku navštívit učebnu se zvířátky nebo si na infocentru vypůjčit hamaku, zavěsit si ji na zahradě a jen tak odpočívat. A je toho mnohem víc – přijďte se přesvědčit sami!

Více informací naleznete na www.paleta.cz nebo www.natura-park.cz

  •  
  •