Kam v létě na kole? Cyklopecky Východní Čechy jsou jasná volba!

KRAJ – Pokud hledáte inspiraci, jak na začátku letních prázdnin zabavit děti nebo jen plánujete cyklovýlet, vyzkoušejte oblíbenou letní cestovatelskou soutěž Cyklopecky Východní Čechy 2024. No a jestli nasbíráte razítka či QR kódy z 5 různých tras a odešlete hrací kartu, můžete vyhrát i atraktivní ceny.

„Každoročně soutěž nabízí tradičních 15 cyklo tras v Pardubickém kraji různé náročnosti a délky. Pro soutěžící s dětmi doporučujeme trasy na Pardubicku, ale také trasu podél řeky Tiché Orlice Za přírodou a historií.  O něco náročnější už jsou trasy Na svojanovskou hlásku v Českomoravském pomezí nebo Krajem Železných hor na Chrudimsku. Zdatnější cyklisté se pak mohou vydat do Orlických hor na trasu Za rozmanitostí hor a podhůří či na Králicko a zkusit trasu Králicko a jeho historie," uvedl Alexandr Krejčíř, radní Pardubického kraje zodpovědný za majetek, sport a cestovní ruch.

Soutěžící mohou vyhrát horské kolo Kellys Spider 50 od společnosti BIKEMAX, pobyty v Pardubickém kraji a také vouchery, vstupenky a dárkové předměty. Stačí nasbírat 5 razítek do klasické razítkovací karty, kterou si vyzvednou na razítkovacích místech nebo v informačních centrech Pardubického kraje. Nebo si mohou soutěžící, pokud ji ještě nemají, založit elektronickou hrací kartu na webu www.cyklopecky.info v sekci uživatelský účet a poté snímat QR kódy na razítkovacích místech. Zároveň také soutěžící oceňují možnost opsání unikátního kódu do své klasické hrací karty, když je razítkovací místo zavřené.

Všechny informace o soutěži, hrací karty i popis tras včetně zajímavostí naleznete na www.cyklopecky.info. Soutěž má také svůj FB facebook.com/cyklopecky.

Soutěž organizuje Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci a za podpory Pardubického kraje. Hlavním partnerem letošního ročníku je společnost BIKEMAX. Dalšími partnery jsou Hrad Svojanov, Penzion a autokemp V Zátiší Dolní Morava, Penzion Vasury Kolesa, Hotel Kraskov, Aquacentrum Pardubice, Dostihový spolek, Lanové centrum Pardubice, Infocentrum Pardubice, Kulturní centrum Letohrad, BIG PAPA Grill bar Luže, Pivovar pod Linduší Košumberk, Hrad Rychmburk, Koulier Oflenda, Kramářova chata a Cyklisté vítáni.

Autor: PhDr. Zuzana Nováková
Zdroj a foto: Pardubický kraj