JK Band i s novým zpěvákem nadělil spoustu písní pro radost

Pardubice – Třetí adventní neděle patřila v pardubickém Kulturním domě Hronovická tradičnímu předvánočnímu (nejen) swingovému koncertu JK Bandu.

Poklona textaři Zdeňku Borovcovi

Orchestr založený v roce 1990 Jaroslavem Khailem naděloval posluchačům celou řadu písní pro radost. A to jak swingových standardů, populárních skladeb i vánočně laděných hitovek

V programu zaznělo několik pecek, které českými texty opatřil Zdeněk Borovec, od jehož narození letos uplynulo 90 let. Pardubický JK Band připomněl i nedávné 80. narozeniny zpěvačky Marty Kubišové, jež s kapelou dokonce v roce 2001 vystoupila jako host. Hit Nechte zvony znít měl v podání JK Bandu skutečně grády. Potěšily také šlágry, které proslavil zpěvák Milan Chladil – Jezdím bez nehod a O nás dvou, hvězdný duet s Yvettou Simonovou.   

Pěvecká sekce s novou tváří 

JK Band na svém vánočním koncertě uctil i slavného bubeníka Buddy Riche. Pobavil rovněž skladbou Žabák s povedenými sólovými výstupy.

Pardubický swing band pod vedením současného kapelníka Pavla Kopeckého potvrdil své kvality. Potěšila též jeho pěvecká sekce, kterou tvořili skvělé zpěvačky Zuzana Grohová a Milena Dobrovolná a nový člen souboru, zpěvák Vít Kubant. Ten zaujal suverénním výkonem a byl opravdovou posilou JK Bandu. „Vrátit se do Pardubic, abych si mohl zazpívat s tak skvělou kapelou, jako je JK Band, je pro mě obrovskou ctí," svěřil se Vít Kubant.        

Jako host JK Bandu předvedl své umění absolvent pardubické konzervatoře a nynější člen Clarinet Factory Petr „Pepíno" Valášek. V jeho podání měli návštěvníci tradičního koncertu možnost slyšet i hru na unikátní hudební nástroj – basklarinet.

Zábavné vzpomínání na Ladu a HaškaPovedený večer podtrhla také moderátorka programu Renata Bečková Klečková. Ta obecenstvu servírovala též několik zajímavých, mnohdy hodně pikantních, ale především zábavných historek ze života malíře Josefa Lady a spisovatele Jaroslava Haška.  

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: JK Band