Již druhý sociální automobil získali ve Vysokém Mýtě…

Vysoké Mýto – Zcela nový vůz značky Dacia Dokker mohou nyní využívat pracovníci a klienti Domu pokojného stáří Naděje ve Vysokém Mýtě. Slavnostní předání automobilu proběhlo v úterý 18. prosince 2018 za účasti zástupců dané organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo budou zaměstnanci zařízení využívat především pro přepravu svých klientů.

Zařízení Naděje pečující o seniory, kteří se neobejdou bez pomoci druhých, obdrželo svůj druhý vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Zařízení pro seniory získalo v celkovém pořadí již 766. automobil. „Ve většině sociálních zařízení pečujících o seniory či hendikepované je vozový park ve velmi špatném technickém stavu a vozidla neodpovídají standardům pro přepravu nemocných. Tato zařízení pak mohou získat nové auto jen prostřednictvím charity či sponzorství, což ale nepřichází každý den, proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a nějak pomoci těm, kteří to skutečně potřebují,“ uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Dům pokojeného stáří, kam dorazila v úterý nová dodávka, dlouhodobě usiluje o to, aby klienti prožívali důstojné stáří, zůstávali přirozenou součástí místní komunity a stále objevovali drobné radosti. „Automobil v našem zařízení potřebujeme především pro přepravu našich klientů k lékaři, ale i pro další aktivity. Doposud jsme měli možnost využívat náš první vůz, který jsme v rámci projektu obdrželi. Ten však bylo již nutné obměnit, proto jsme moc vděčni za to, že se to opět podařilo právě touto cestou. Všem zúčastněnými společnosti Kompakt děkujeme za jejich vstřícnost,“ uvedl. Ing. Milan Nádvorník, oblastní ředitel pobočky Naděje ve Vysokém Mýtě.

Na financování vozidla se podílelo asi 44 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

O projektu Sociální automobil

Za spoluúčasti firem a společností se poděbradská reklamní agentura Kompakt snaží o vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí. Projekt stojí na systému tzv. „reklamy na kolech“ a spočívá v tom, že jednou v roce přejde obchodní zástupce na tento projekt a po dobu tří měsíců získává firmy, které jsou ochotné přispět na dobrou věc a chtějí se podílet na přípravě automobilu, jenž poputuje do některého ze sociálních zařízení. Daná organizace tak získá nejen dobrý pocit za svou dobročinnost, ale i reklamu na vozidle, které je na silnicích všem na očích.

Od roku 1997, kdy byla zahájena realizace tohoto projektu, se za pomoci firem a společností po celém území ČR podařilo předat již 700 sociálních automobilů. Vzhledem k zahraničním zkušenostem byl doposud tento projekt postaven na vozech Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.


O společnosti Kompakt s.r.o.

Reklamní agentura zahájila svou činnost v oblasti reklamy a propagace v roce 1993. Jejími jednateli jsou PaedDr. Miroslav Káninský a Pavel Bažant.

Hlavní činností agentury je tvorba informačních plakátů, map, mapových průvodců a knižních publikací. Nejprestižnějším projektem společnosti je projekt „Sociální automobil“, který se snaží o vytvoření a obnovení vozového parku v zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci hendikepovaných lidí.

Celorepubliková působnost společnosti je zajišťována prostřednictvím sítě obchodních zástupců, kterých je aktuálně osmdesát. Firma má celkem 21 stálých zaměstnanců a její roční obrat činí 80 milionů korun. Více informací naleznete na www.kompakt-cr.cz

Zdroj a foto: EPIC Public relations s.r.o.

  •  
  •