Jeden řidič pod vlivem alkoholu, druhý pod vlivem amfetaminu…

Pardubice – Dvě noci a dva řidiči pod vlivem. Ten první pod vlivem alkoholu usedl za volant v sobotu, druhého hlídka nachytala pod vlivem drog v neděli ráno.

V sobotu před pátou hodinou ráno zaujal v Jiráskově ulici strážníky muž, který vratkým krokem s dvěma kamarády z baru dokráčel až k autu, nasedl do něj a jízdou vratkou stejně jako jeho krok pokračoval do centra města.

Vzhledem k tomu, že to vypadalo, že se auto z náměstí Republiky nemůže rozhodnout, zda odbočí na Sukovu třídu nebo do Tyršových sadů, jej hlídka zastavila. 29letý muž v dechové zkoušce propadl s výsledkem 1,62 promile. Pro podezření ze spáchání trestného činu jej strážníci předali hlídce státní policie.

Druhý z řidičů zaujal strážníky tím, že spal v nastartovaném vozidle ve Sladkovského ulici. To samozřejmě zakázané není, ale i tady hlídka měla jisté podezření, že tento stav nebude zaviněn nedostatkem lůžek. Na vozidlo se proto zaměřila kamera a chvíli před šestou ráno upozornila strážníky, že se řidič probudil a auto rozjelo. Hlídka jej zastihla na konci ulice.

Dechová zkouška řidiče vyšla pozitivně spolu s testem na návykové látky. Ten vzápětí zopakovala hlídka státní policie a s pozitivním výsledkem na amfetamin si 22letého řidiče policisté rovnou převzali k dalšímu opatření.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice