„Je zvláštní, když člověk ze dne na den nemůže dělat to, co miluje,“ říká zpěvák Petr Kotvald

Pardubice – Jak snáší populární zpěvák Petr Kotvald současnou situaci ovlivněnou epidemií koronaviru? „Od začátku povinné karantény do konce prázdnin jsem to bral jako skautský tábor,“ konstatoval. „Je samozřejmě zvláštní, když člověk ze dne na den nemůže dělat to, co miluje, co má rád a co ho také živí. Pochopitelně se mi stýskalo po koncertech, po publiku. Ani teď to ale není moc růžové. Spíš se vše zase přiostruje, než že by se to nějak lepšilo,“ nechal se slyšet oblíbený zpěvák Petr Kotvald, jemuž tato doba připomněla situaci, kterou zažil bezprostředně po Sametové revoluci v roce 1989. „Tehdy se také nehrálo a nevědělo se, co bude dál. Ale nikdo nám nic nezakazoval,“ přemítal Petr Kotvald, jenž vnímá, že všichni teď mají v hlavě spíš jiné myšlenky než chodit za kulturou.

Ve společnosti musí být chuť se bavit

„Ve společnosti musí být pohoda a chuť se bavit. Dnes je řada lidí vystrašená z toho, aby se někde nenakazili covidem-19. Pochopitelně chápu jejich obavy, že už se bojí pomalu nastoupit do autobusu městské hromadné dopravy,“ dodal známý umělec.

„Můžeme samozřejmě dělat třeba online koncerty, ale to není ono. Ty emoce nejsou takové, jako když člověk vidí reakce publika,“ podotkl Petr Kotvald, který si není jist, zda se aktuální epidemiologická situace dala řešit nějak výrazně lépe.

Kmotr nové knihy Jiřího Ševčíka

„Těžko říct, jestli se něco mělo nebo nemělo. Když jsme na začátku pandemie sledovali televizní záběry z Itálie, na nichž umírali lidé, tak by si asi v tu dobu málokdo dovolil tvrdit, že razantní opatření nejsou tou správnou cestou,“ řekl zpěvák, jenž zavítal do pardubického Divadelního klubu jako kmotr nové knihy známého moderátora, zpěváka a také frontmana východočeské hudební formace Pirate Swing Band Jiřího Ševčíka Skoro všechno nej. „Doufám, že se do Pardubic do konce roku ještě pracovně vrátím. Na 15. prosince totiž do Kulturního domu Hronovická chystáme tradiční koncert Vánoce hrajou glórijá,“ uzavřel Petr Kotvald.

Foto: (C) Tomáš Karlík

  •  
  •