Jarmark pro onkoláčky se nadmíru vydařil…

Pardubice – Krásných 223.000,- korun vynesl první pardubický charitativní vánoční jarmark pro onkologicky nemocné děti. Konal se první adventní neděli v hudebním sále pardubické radnice a výše výtěžku předčila očekávání pořadatelů. Vzhledem k atmosféře, která celý den na jarmarku panovala, a velkému zájmu obyvatel Pardubic by pořadatelé rádi pořádali jarmark každý rok.

Za celým příběhem vzniku jarmarku stojí skupina žen „holky z Pardubic“, které rády tvoří, háčkují a šijí a především rády pomáhají dobré věci. Před dvěma lety začaly tvořit pro charitativní jarmark pro onkologicky nemocné děti v Příbrami, kde se letos konal už 4. ročník jarmarku. „A protože přibývalo výrobků i lidí kolem nás, kteří tvoří krásné drobnosti, rozhodli jsme se uspořádat obdobnou akci u nás v Pardubicích,“ vzpomíná na vznik myšlenky hlavní pořadatelka jarmarku Alena Bukačová.

Pořadatele velmi těšil rostoucí zájem o tvoření a postupně se jejich tvořící skupinka v Pardubicích a okolí rozrůstala, velkou část výrobků zajišťovala šikovná parta z Moravy (rodiště Aleny Bukačové). I sortiment výrobků byl různorodý. Na jarmarku jste mohli pořídit mýdla, háčkované čepičky, betlémy, náramky, háčkované panenky a zvířátka, pletené stromky, adventní věnce ze dřeva, větví nebo šišek, levandulové polštáře a srdíčka, šité bytové dekorace, ručně dělaná papírová vánoční přání a různé vánoční pochutiny. „Stejně tak jsme byli vděční za dary podnikatelů v našem městě, ať už šlo o spoustu větví na věnce, nebo desítky krásných květin, které jsme mohli na jarmarku prodávat,“ jmenuje Alena Bukačová.

PZ Jarmark Onkolacky 0712201803
« 1 z 3 »

Rychle se šířící myšlenka tvořit a následně předvánočně prodávat výrobky pro nemocné děti přiměla pořadatelky vyhledat větší prodejní prostor. „Velkou pomocí byla možnost bezplatného pronájmu krásného hudebního sálu od pardubické radnice. Bonusem byl zdejší klavír, šikovné ruce hudebníků z uměleckých škol i konzervatoře se tak postaraly o skvělý hudební podkres, který příjemnou atmosféru jarmarku podtrhl. Za možnost využití sálu i finanční podporu bychom chtěli magistrátu velice poděkovat,“ dodává Alena Bukačová.

V neděli se toužebná očekávání stala skutečností – předvánočně se naladit, nakoupit drobné dárky a přispět tak na dobrou věc přišla k nadšení pořadatelů opravdu spousta lidí. „A do koruny vše, co zde všichni utratili za výrobky a občerstvení putovalo nemocným dětem. Ani jsme té částce nemohli uvěřit – vybralo se 223.000,- korun! Dobrá věc zkrátka spojuje,“ dodává s dojetím Alena Bukačová.

Výtěžek byl zaslán na účet Nadačního fondu Šance onkoláčkům hned v pondělí a pomůže tak potřebným rodinám s nemocnými dětmi. Návštěvou jarmarku lidé pomohli naplnit smysl motta nadačního fondu, které hlásá, že „není nutné očekávat od lidí miliony naopak, přesvědčili jsme se, že když milion lidí spojí své ruce a dají každý jen málo, ve výsledku je to mnohem víc než milion“.

Těšíme se na Vás zase za rok – najdete nás na FB Charitativní vánoční jarmark pro nadační fond Šance onkoláčkům. Z celého srdce děkujeme!

Zdroj: Nadační fond Šance onkoláčkům
Foto: Tomáš Kubelka 

  •  
  •