Jakeš, Kryl, Gott i Flinstoneovi. To vše nabídl 4TET v Pardubicích…

Pardubice – Nedělní chvilka poezie s Miloušem Jakešem, Karel Kryl, Karel Gott i Flinstoneovi. To všechno a mnohem víc nabídla již pátá koncertní verze programu unikátního pánského vokálního seskupení 4TET, které se na nedělní a pondělí večer utábořilo ve Východočeském divadle v Pardubicích.

„Přišlo víc lidí, než je nás," radoval se z dvou beznadějně vyprodaných sálů slovenský „migrant" v souboru Dušan Kollár.

Gentlemani v cylindrech začali zostra

Gentlemani v cylindrech začali hned pěkně zostra, a to Zemědělskou písní s hráběmi a kosou v rukách. Při „slaďáku" When You Say Nothing At All, který proslavil film Notting Hill, pak málem došlo i na koně. „Možná vám to zrovna tady v Pardubicích přijde absurdní, ale já jsem ho zapomněl venku," vtipkoval Dušan Kollár v kovbojském klobouku a s kytarou na zádech.

To jeho kolega Jiří Korn, jenž letos oslavil 70. narozeniny, zavzpomínal na 60. léta s písní Hippy Hippy Shake. S tím mu pomohla i jeho taneční company, byť „pouze" na plátně. A pak přidal Perfect Symphony, kterou prý zpívá jen on a občas Ed Sheeran a Andrea Bocelli. Toho v Pardubicích zastoupil skvělý tenor David Uličník.

Uličník nabídl Kryla i Jakeše

Rodák z Kroměříže divákům připomněl i jiného slavného kumštýře, jenž přišel na svět ve stejném městě. Na kytaru zahrál Pietu od Karla Kryla.

Vtipným kontrastem pak byla oblíbená znělka pořadu Nedělní chvilka poezie a jeho pokračování. V něm David Uličník překvapil umělecký přednesem „tvorby" Milouše Jakeše První máj.

Diváky žádali o spolupráci. Rytmickou

„Znělky k televizním pořadům mají jistý půvab," reagoval Jiří Korn, který svého kolegu Jiřího Škorpíka požádal o jinou televizní znělku. A to k pořadu Nad dopisy diváků. Ta uvedla dopis, který členové 4TETu údajně dostali od jedné z divaček. Ta prý pochybovala, zda rap v jedné z předchozích koncertních verzí programu 4TETu byl skutečně živý. „Nejsme žádní Lunetici," prohlásil Jiří Škorpík.

Ten poté požádal obecenstvo o spolupráci. „Nemusíte nic podepisovat. Jde o spolupráci rytmickou," vysvětlil, ale nejprve donutil celé hlediště vstát a začít s malou pohybovou rozcvičkou. A potom už došlo na rytmickou spolupráci na motivy hitu skupiny Queen We Will Rock You nebo Petera Nagyho Láska je tu s nami. A když se zadařilo a diváci skutečně prosby Jiřího Škorpíka vyslyšeli, probudil se Dušan Kollár.

„Teď jsem si vzpomněl, že nás pořadatelé prosili, aby diváci nahoře na balkoně ze statických důvodů nedupali. Naštěstí to dobře dopadlo," oddychl si nejvyšší člen souboru, který existuje již 17 let.

Spousta pozitivních vibrací

4TET na své fanoušky opět přenesl spoustu pozitivních vibrací originálními aranžemi hitu Karla Gotta Lady Carneval, světoznámé vypalovačky I Feel Good či pecky od skupiny Beatles Ticket To Ride.

Vtip nepostrádala ani Kornova Yvetta s německým dovětkem, předvánoční Merry Christmas Everyone či přídavek v podobě populární melodie ze seriálu Flinstoneovi The Flinstones.

Úžasné vokální výkony pak byly slyšet rovněž při procítěných skladbách Láska, Dobrú noc, má milá nebo Love Of My Life od skupiny Queen.

Kouzelný mix fungoval opět dokonale

Originální pojetí známých hitů, pověstná dokonalost a profesionalita vokálního projevu, osobité „herecké" výkony a mnohdy až neuvěřitelné taneční kreace všech členů souboru, ale také nepřehlédnutelný design kostýmů, působivá světelná show, kvalitní zvuk a lehkou nostalgii vyvolávající videoprojekce zachycující to nejlepší z předchozích koncertních programů 4TETu. Tenhle kouzelný mix v Pardubicích fungoval dokonale a znovu dokázal, že tahle povedená partička u nás prostě nemá konkurenci.

Foto ilustrační: Facebook 4TET