Italské tažení na Dubině

Pardubice – Ke vzájemné hádce muže a ženy vyjela po osmé hodině hlídka strážníků na Dubinu. Po příjezdu na místo se ukázalo, že tuhle partnerskou dvojici strážníci znají jako obvyklé podezřelé. Podobné výstupy s nimi řeší s takovou pravidelností, že by se i metronom na klavíru mohl něčemu přiučit.

Předchozí případ byl také starý tři dny, ale děj byl totožný. Tentokrát se jejich italské tažení odehrálo bez císaře Napoleona, zato v ulici Jana Zajíce. V době příjezdu strážníků už zavládlo křehké příměří a obě znepřátelené strany se zavázaly dohodu o vzájemném neútočení nadále respektovat. V otázce válečných reparací se také soupeři oboustranně vzdali nároků. Strážníci tedy sesmekli usmiřovací modré přilby od OSN a doporučili služeb SKP Centra. 

Shluk ječících přízraků zahnali strážníci prostým exorcismem

Chvíli před jedenáctou noční je shluk ječících přízraků pod oknem přesně to, co chcete. Kdybyste chtěli něco podobného zažívat denně, postavíte nemovitost na indiánském pohřebišti, koupíte podezřele levný starobylý dům obrostlý břečťanem na americkém venkově, kde vůbec nedochází k žádným neštěstím a paranormálním jevům, nebo se ubytujete u Schejbalova drachenbahnu.

Jenže tohle většina lidí nedělá. Málokdo touží létání nábytku v noci a hledání exorcisty ve dne. A jak se venku vzmáhá hluk, hrobových oblud mocný pluk, tu na dvéře: buch, buch, buch! Netřeba však volat pannu Marii, na tyhle obyčejné mátožné postavy bez domova, které se řevem čehosi dožadují, platí krom práškovacího letadla i hlídka strážníků. Je proto logické, že obyvatele domu se obrátili právě na linku 156 a ne na Krotitele duchů. Noční hlídka před domem zjistila, že do dveří zde buší známé postavy. Důvodem této seance byly svatební košile, které si jedna z nich uložila v setnici u obyvatele zdejšího domu a nefunkční zvonek. Hlídka tedy dohlédla na to, aby košile byly vydány i na to, že zvonek skutečně nefunguje a poté jednoduchým exorcismem zahnala přízraky dál do noci. A venku ticho — ani ruch: zmizel dav, i zlý její druh..

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a ilustrační foto: Městská policie Pardubice