Inovativní firmy se představují v Pardubicích…

Pardubice – V seniorském věku je někdy obtížné věnovat se aktivitě, která je u nás velmi oblíbená a rozšířená – jízdě na kole. Toho si naštěstí všimli v Dánsku a díky tomu vznikl v roce 2012 projekt „Na kole v každém věku“, který se od té doby rozšířil z Kodaně do 50 zemí světa.

Dobrovolníci berou na projížďky elektrickou cyklorikšou seniory z pečovatelských domů a ti tak díky tomu dostanou možnost vidět svět z jiné perspektivy, než kterou mají běžně k dispozici. Celosvětově už se v cyklorikše projelo 1,5 mil. osob, z nichž nejstaršími pasažéry byla žena ze Singapuru ve věku 107 let a stejně starý muž ze Švédska. Naopak nejstarším řidičem byl 90-ti letý muž z Dánska. Tento projekt se sociálním a ekologickým podtextem nyní přichází i do České republiky.

V rámci dvoudenní akce s názvem „Parádní nápad“ se ve čtvrtek 23. 7. v prostorách Pardubického podnikatelského inkubátoru (P-PINK) představí Roman Meliška ze spolku Kolem na kole, který projekt realizuje v Mladé Boleslavi. V další části programu, která bude soutěžní, pak budou o přízeň poroty soupeřit zajímavé projekty z oblasti dopravy, životního prostředí, energetiky, nebude chybět ani tématika sociální a vzdělávací. „Posláním soutěže je najít a podpořit inovativní projekty ve fázi nápadu i již rozběhnuté firmy, které řeší celospolečenské problémy pomocí nových řešení“ dodává ředitel P-PINK, Richard Červenka.

Soutěž podnikatelských záměrů “Parádní Nápad” organizují společnosti PowerHUB www.powerhub.cz a Pardubický podnikatelský inkubátor (PINK), ve spolupráci s ostatními regionálními partnery (Krajská hospodářská komora, město Pardubice a Pardubický kraj, Univerzita Pardubice, a Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy. Soutěžící bojují o ceny v hodnotě více než 300.000 Kč a představení v Tel Aviv na veletrhu startupů.

Pardubický podnikatelský inkubátor (P-PINK) podporuje zejména začínající podnikatele v jejich rozvoji formou poskytování zázemí (sdílené kanceláře, virtuální sídlo, zasedací místnosti), speciálními programy pro podnikatele (mentoring) a veřejnými vzdělávacími a networkingovými akcemi.

PowerHUB je společnost zaměřující se na transfer technologií zejména v oblastech ICT, Energetiky a Městské mobility. Je partnerem Evropského Institutu Inovací a Technologií – EIT Urban Mobility.

Zdroj a foto: Pardubický podnikatelský inkubátor z.ú.,

  •  
  •