Imobilní seniorka ze středních Čech našla pomoc v Pardubicích

Pardubice – Nic nás nezastaví. Ani velká vzdálenost. Pomoc umíme vyslat do nejrůznějších koutů republiky. I do Tuchoměřic u Prahy. Právě odtamtud přišla prosba o pomoc.

Celý proces byl poměrně komplikovaný, ale to strážníka na stále službě neodradilo a nakonec získal všechny potřebné informace. Na tísňovou linku zavolala žena, která přijala telefonát od seniorky ze 140 km vzdálených Tuchoměřic. Její známá ji žádala o pomoc kvůli zdravotním potížím a ona nevěděla, na koho se obrátit.

Strážníci si od oznamovatelky vzali číslo na seniorku, které zavolali. Ta strážníkům sdělila, že je jí 91 let a trápí ji zdravotní problémy. Špatně se jí dýchá a cítí se velmi slabě. Dále řekla, že si nedokáže sama pomoci, protože je imobilní a je odkázána na pomoc druhých. Operační ještě zjistil přesnou adresu, kterou předal prostřednictvím linky 112 záchranářům ze Středočeského kraje, kteří k seniorce vyslali lékaře. Žádost o pomoc se neodmítá. I když je komplikovaná či neobvyklá, stejně uděláme všechno proto, abychom vám pomohli.  

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a ilustrační foto: Městská policie Pardubice