I v neděli převažovaly zásahy na odstraňování následků vytrvalých dešťů…

KRAJ – Máme pro vás další shrnutí činnosti hasičů v našem kraji. Hasiči v neděli 14. června od 7. do 18. hodiny večerní zasahovali u 71 případů v souvislosti s povodňovou situací. Zásahy se celý den týkaly nejvíce Chrudimska.

I během uplynulých pěti hodin se 11 událsotí odehrálo právě na Chrudimsku a 3 události na Pardubicku. (Během soboty a neděle eviduje Krajské operační a informační středisko HZS Pardubického kraje přibližně 150 událostí).

Čerpáme vodu, odklízíme stromy, prostě pomáháme lidem postiženým záplavami.

I meteorologové ve své předpovědi i nadále upozorňují na extrémně vysoké nebezpečí povodní na Chrudimsku a Pardubicku. Upozornění platí do odvolání a důvodem je očekávané překročení hranice třetího, tedy nejvyššího povodňového stupně na dolní Chrudimce. A opravdu Chrudimka již dosáhla třetího stupně povodňové aktivity v Nemošicích a na Novohradce v Luži. Voda již naštěstí kulminovala a dochází k postupnému snižování hladiny.

HZS Nemosice 2106202003
« 1 z 3 »

Činnost hasičů stále spočívá v čerpání vody a monitoringu vodních toků. Evakuace nebyla zatím nikde potřeba.

Podívejte se, jak to právě teď vypadá na Chrudimce Pod Vinicí v Pardubicích. Za fotky a video děkujeme našim příznivcům – Veronice Břízové a Ladislavu Kůrkovi.

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

  •  
  •