I přes chladné počasí to táhlo k vodě. Městská Policie tahala z vody opilce…

Pardubice – Víkendové teploty spíše připomínaly ty březnové, i tak pardubičtí strážníci řešili celkem tři události, kdy se aktéři vypravili k vodě.

Na prvního koupajícího se podnapilého cizince upozornil oznamovatel prostřednictvím tísňové linky. Jeho pozornosti neunikl trojnásobný ponor do Bajkalu, a jelikož měl obavu o „potápěčovo" zdraví, informoval strážníky. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že podnapilý Slovák hledá svůj mobilní telefon, který mu při vrávorání podél břehu spadl do vody. Strážníci muže vytáhli z jezera. Během této akce dorazili na místo i hasiči a státní policie, kteří obdrželi od občanů hlášení o topící se osobě. Hlídka Policie ČR provedla dechovou zkouškou s výsledkem lehce přes dvě promile. Jelikož ani po ledové koupeli nebylo možné s mužem cokoliv řešit, následoval jeho převoz na záchytku.

Dalším adeptem na vodníka byl čtyřiačtyřicetiletý muž, kterého hlídka nalezla při kontrolní činnosti. Muž zmožený alkoholem ležel částečně na chodníku a trávě v ulici Hradecká. Po probuzení hlídkou měl muž problémy s koordinací pohybu a skutálel se z mírného svahu směrem k Bajkalu. Poté, co se dovrávoral zpět na původní místo, byl velmi vulgární na adresu strážníků, ale přesto spolupracoval. Dechová zkouška odhalila 1,78 promile alkoholu, proto jeho další cesta vedla na záchytku, kde muž setrval do svého vystřízlivění.

Poslední z tohoto výčtu byl muž, kterého zmohlo rybaření. Vodka, kterou si možná dával na zahřátí, mu ale nakonec podlomila nohy. Cestou domů totiž rybář doslova odpadl kousek od místa svého bydliště. Strážníci muže probudili, získali od něj kontakt na jeho partnerku, která si jej přišla vyzvednout včetně rybářského náčiní.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice