I letos hledáme MLS Pardubického kraje

KRAJ – Společnost Agrovenkov vyhlašuje již 17. ročník soutěže potravinářských výrobků MLS Pardubického kraje 2023. Do soutěže se mohou přihlásit výrobci, kteří splní podmínky soutěže a včas se do ní přihlásí. Uzávěrka přihlášek pro letošní ročník je 20. července 2023.

V Pardubickém kraji se můžeme pochlubit výbornými a především kvalitními potravinami. Cílem této soutěže je ostatně zviditelnit jejich producenty tak, aby si k nim našla cestu i širší veřejnost. Přestože to zemědělci a výrobci nemají jednoduché, v loňském roce jsme v soutěži vybírali z více než 130 regionálních produktů, což není málo. Jsem za to velmi rád a těším se na další skvělé výrobky, které nám soutěžící letos představí," řekl radní pro venkov, zemědělství a životní prostředí Miroslav Krčil.

Vyhlášení a ocenění výrobců letošního ročníku se uskuteční 24. září 2023 v rámci krajských dožínek na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. V každé kategorii a skupině budou vyhodnoceny a oceněny nejlepší výrobky a zároveň vyhlášen absolutní vítěz kategorie. Záštitu nad akcí převzal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický, společně s radním Miroslavem Krčilem bude ocenění udílet.

Veškeré informace včetně přihlášky a podmínek soutěže naleznete na webových stránkách mlspardubickehokraje.cz.

Co získá vítěz?

·         Oceněný výrobek může být označen logem MLS Pardubického kraje, což zvyšuje prestiž výrobku.

·         Oceněné výrobky a jejich výrobci získávají podporu od společnosti Agrovenkov a Pardubického kraje v propagaci formou tištěného katalogu s výrobky, letáčky a plakáty, prostřednictvím sociálních sítí či webových stránek.

·         Pro výrobce jsou zajištěna prodejní místa na významných regionálních akcích (Bohemia Apetit Fest, Hlinecké slavnosti, Den Pardubického kraje, krajské dožínky, Koně v akci, Fresh festival a další).

·         Výrobky jsou propagovány ve více než stovce prodejen napříč Pardubickým krajem.

·         Organizace ochutnávek oceněných výrobků na společenských akcích.

Autor: Bc. Denisa Píšová
Zdroj a foto: Pardubický kraj