Hudební žerty a překvapivé podivnosti…

Pardubice – Jedna z nejkrásnějších věcí je umět se divit a nechat se překvapit. Svět hudby je plný krásných melodií, průrazných i jemných rytmů, barvitých harmonií, ale o překvapení a o humor v něm taky není nouze. Poslechněme si, jak zní v hudbě Wolfganga Amadea Mozarta, Antonia Vivaldiho či Petra Iljiče Čajkovského. 

Komorní filharmonie Pardubice právě završuje jubilejní 50. sezonu. Její součástí byly i tři abonentní koncerty pro děti a rodiče. Hudební žerty a podivnosti jsou tím čtvrtým – posledním. Stejně tak jako předešlé dětské pořady je i tento vyprodaný. Koncerty této řady jsou určeny dětem ve věku přibližně 5–13 let. Svou taktovkou je vede dirigent Marko Ivanović doprovázen moderátorem Petrem Kadlecem. Oba pánové umějí vzdělat i pobavit zároveň, přičemž hudba zůstává v hlavní roli. Jsou oblíbení nejen dětmi, ale i dospělými posluchači. Rodiče a prarodiče jsou na koncertech srdečně vítáni. 

Pro nadcházející 51. sezonu plánuje Komorní filharmonie Pardubice tři abonentní koncerty pro děti a rodiče, které proběhnou vzhledem k plánované rekonstrukci Domu hudby až v období březen – květen 2020. Abonmá na cyklus D (pro děti a rodiče) bude v prodeji od ledna 2020 (nově i online). Bližší informace (nejen) k dětským koncertům naleznou zájemci v brožuře koncertní sezony, která bude k dispozici zhruba od půlky června v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky a také na webu www.kfpar.cz


Koncert z cyklu O čem nám vypráví hudba s podtitulem Svět hudby dokořán 

Kdy & kde: neděle 26. 5. 2019 v 10.30 hodin v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích 

Účinkující: Komorní filharmonie Pardubice / Dirigent Marko Ivanović / Průvodní slovo Petr Kadlec 

Koncert je vyprodaný. 

Zdroj a foto: Komorní filharmonie Pardubice

  •  
  •