Hrajeme spolu za Pardubice VI. pro Adámka…

Pardubice – Šestý ročník úspěšného projektu Hrajeme spolu za Pardubice, společně realizovaného basketbalovým klubem BK JIP Pardubice a Komorní filharmonií Pardubice, se v letošní sezoně uskuteční v sobotu 8. 2. 2020 od 16:30 v pardubické enteria areně.

Společný projekt basketbalového klubu BK JIP Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice již pošesté v pardubické enteria areně, tentokrát s dalším výjimečným hostem: vynikající českou zpěvačkou Yvettou Blanarovičovou. Koncert bude dirigovat japonský dirigent Chuhei Iwasaki.

I v rámci 6. ročníku projektu Hrajeme spolu za Pardubice budeme společně pomáhat, tentokrát dvouletému Adámkovi. Ten se narodil v dubnu roku 2017 jako zdravý a krásný kluk. První dva měsíce jeho života proběhly naprosto v pořádku, potom však Adámek podstoupil povinné očkování hexavakcínou. Čtvrtý den po očkování ho náhle přepadl první z mnoha epileptických záchvatů a po následném vyšetření na EEG lékaři sdělili rodičům, že Adámek má Westův syndrom, závažné epileptické onemocnění. Dnes už sice chodí, ale svým vlastním stylem, který není ideální. Má totiž nedovyvinuté břišní svalstvo, takže chodí předkloněný. S tím, aby posílil svaly břicha i celého trupu mu však hodně pomáhají hiporehabilitace (rehabilitace využívající jízdu na koňském hřbetu), na které pravidelně jednou týdně dochází. Protože jeho lékaři vidí, že hiporehabilitace opravdu pomáhají, doporučili mu týdenní intenzivní hiporehabilitační pobyt, během nějž by se měly ukázat další pokroky. Právě na tento pobyt bude věnován příspěvek z projektu Hrajeme spolu.

Pomoci můžete:

  •  zakoupením silikonového náramku v ceně 25 Kč (ve Fan shopu v enteria areně)
  •  finančním příspěvkem do zapečetěných kasiček (u hostesek v enteria areně)
  •  zakoupením vstupenky na akci (věnována bude část výtěžku ze vstupného)

Yvetta Blanarovičová:

Studovala na státní konzervatoři v Žilině hru na housle a operní zpěv, pokračovala na Státní konzervatoři v Praze, kde v roce 1985 absolvovala hudebně-dramatický obor. Už v té době hostovala na předních divadelních scénách v Praze (Národní divadlo, Realistické divadlo). Stala se zakládajícím členem divadla Imaginace, které reprezentovalo Českou republiku v řadě Evropských zemí. Za filmové a divadelní role obdržela řadu ocenění jak doma tak v zahraničí.

Ve velkých arénách jste zpívala mnohokrát, ovšem jak vnímáte toto netradiční propojení hudby se sportem, v tomto konkrétním případě s basketbalem?

"Spojení klasického koncertu se sportovním zápasem opravdu zažiji poprvé a nesmírně se těším, jsem zvědavá, jak to dopadne. (pousmála se) Už jsem ale zpívala českou hymnu na mistrovství světa v hokeji a fanoušci tehdy byli úplně úžasní, tak se moc těším i k vám do Pardubic."

Můžete krátce prozradit, co zazní na koncertě v pardubické aréně?

"Pokud mohu prozradit něco z repertoáru, můžete se těšit na světové muzikály z Broadwaye. Kočky, Ježíš, West side story, My fair Lady a tak dále. Myslím, že to bude moc hezké a věřím, že si to všichni v pardubické aréně užijí."

Událost na Facebooku @beksapardubice: http://bit.ly/37TlqXk