Hrajeme spolu za Pardubice pro Apolenku. Nymburk si z Pardubic odváží body…

Pardubice – Basketbalisté BK JIP Pardubice prohráli ve 12. kole základní části Kooperativa NBL s týmem ČEZ Basketball Nymburk 70:90. Utkání se hrálo v rámci projektu Hrajeme spolu za Pardubice V, který navštívilo 4253 diváků a na charitativní účely, ve prospěch farmy Apolenka, organizátoři věnovali částku 33 333 Kč.
.
BK Hrajeme spolu V 09122018
« z 4 »

Levell Sanders (trenér domácích):
"Hodnocení je negativní. Naším největším problémem bylo to, že jsme nehráli tak, jak jsme se domluvili. Nechávali jsme nymburskému týmu hodně zakončení z protiútoků, také měli hodně útočných doskoků. Řekl bych, že na vině byla nedostatečná aktivita. Samozřejmě, měli jsme pauzu více než dva týdny, ale nechceme se na tohle vymlouvat. Tohle nebyl důvod naší porážky, tím byly jednoduché koše soupeře."

Kamil Švrdlík (hráč domácích):
"Začátek nebyl špatný, ale našimi chybami a jednoduchými koši Nymburka jsme se dostali do ztráty kolem 10 bodů. Místo toho, abychom se to snažili postupně stáhnout, jsme začali pálit zběsilé střely na začátku útoků, které jsme nedávali, Nymburk ještě výrazněji odskočil a bylo v podstatě hotovo, pak už bylo těžké hrát."
.
Oren Amiel (trenér hostů):
"Myslím si, že energie a snaha byla na naší straně vidět. Trochu jsem se toho bál: věděli jsme, že nás v Pardubicích čeká těžký zápas, navíc většina našeho týmu nedávno hrála reprezentační utkání. Nicméně jsem spokojen s výsledkem zápasu. Klíčové bylo, že ve druhé čtvrtině jsme zagresivnili obranu. Po vyrovnané první čtvrtině jsme zvykali na tempo zápasu, zlepšili jsme obranu a to rozhodlo."
.
Jaromír Bohačík (hráč hostů):
"Byl to pozitivní zápas. Ve třetí čtvrtině jsme si udělali relativně slušný náskok. Trenér nás o přestávce upozorňoval, že Pardubice na nás trošku vlítnou, ale my jsme na začátku třetí čtvrtiny výborně přečetli pár situací a udělali jsme si rozhodující náskok. Celkově myslím, že jsme hráli konzistentně po celý zápas, neměli jsme takové výkyvy jako Pardubice, což v dnešním basketbale rozhoduje."
.

Zdroj a foto: BK JIP PARDUBICE