Hra na schovávanou skončila dobře…

Pardubice – Představujeme vám čtvrtečního vítěze hry na schovávanou. Je jím Káně obecné, které nechtěně uvízlo za větrným štítem na kabině dodávky.

Řidič skříňové dodávky při zastavení zaregistroval šramot, poté si všiml si čouhajícího křídla a zjistil, že v uvedeném prostoru je uvízlé káně. Uvědomil si, že někdy kolem sedmé ranní slyšel ducnutí do kabiny, ale protože nic podezřelého ve zpětných zrcátcích neviděl a pak už byl klid, nevěnoval tomu pozornost. Teprve až v pět odpoledne, kdy zastavil, si všiml uvízlého dravce.  

Zbytek už byl v režii strážníka z odchytové skupiny, který se nejdřív musel dostat na střechu dodávky. Naštěstí řidič pasažéra z donucení objevil v prostorách čerpací benzínové stanice, kde byl i žebřík, Ten strážník použil a poté se už pustil do odchytu vyděšeného káněte. Po několika minutách intenzivního odporu ze strany opeřence nakonec skončil dravec v odchytové síti a následně v péči pracovníka Záchranné stanice Pasíčka.

Káně prošlo prohlídkou, zda není zraněné a byla provedena i zkouška jeho koordinace a reakce. Na to, co měl dravec za sebou, byl v dobré kondici, takže nyní ho čeká dvoudenní pozorování a poté bude opět vypuštěn do volné přírody.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •