Hra, která se zvrtla odstartovala pardubický Grand Festival smíchu…

Pardubice – Jubilejní 20. ročník Grand Festivalu smíchu začal v pondělí večer ve Východočeském divadle hodně netradičně. Pardubická přehlídka nejlepších komedií z celé republiky totiž odstartovala nezvykle bez slavnostních fanfár rovnou první soutěžní inscenací. Tou byla Hra, která se zvrtla v podání Městského divadla Kladno.

Jak tohle všechno dopadne?

Šlo o bláznivou komedii o nelehkém uvedení pravé anglické detektivky, jež odkryla nebývale vtipné možnosti divadla na divadle. Pojednávala o představení amatérského souboru, který stíhá jedna nehoda za druhou. A diváci jen s napětím sledují, jak tohle všechno vlastně dopadne…

Kladenská inscenace v Pardubicích rozhodně zabodovala. Skvělý text, přesná režie Jaroslava Slánského a především výborné herecké výkony celého souboru ukázaly, že laťka je letos hned od začátku festivalu hodně vysoko…

Křest festivalové publikace

Překvapivě až po soutěžním představení se na jevišti objevil ředitel pořádajícího Východočeského divadla Petr Dohnal, který společně s náměstkem pardubického primátora Petrem Kvašem slavnostně pokřtili publikaci mapující 20 let Grand Festivalu smíchu. „Chtěl bych poděkovat všem, co se zasloužili o to, že tu takový festival máme,“ konstatoval Petr Kvaš.

Sedm soutěžních inscenací  

Grand Festival smíchu potrvá v Pardubicích do pondělí 27. ledna. V hlavním programu bude sedm soutěžních komedií tradičně hodnotit odborná a studentská porota, ale také diváci. Ti všichni dohromady rozhodnou o tom, která inscenace nakonec získá titul Komedie roku 2019. Uděleny budou i Ceny za nejlepší ženský a mužský herecký výkon a nejlepší režii a rovněž Cena Genia smíchu za mimořádný přínos divadelnímu komediálnímu žánru v posledních letech.

Galavečer smíchu opět v televizi

„Výsledky budou vyhlášeny na závěrečném Galavečeru smíchu, který v posunutém přímém přenosu odvysílá Česká televize. Programem provede herec a režisér Miroslav Hanuš a pardubická herečka Petra Janečková,“ dodal mluvčí Východočeského divadla Radek Smetana.

Foto: www.divadlokladno.cz

  •  
  •