Horská služba v Čenkovicích dokončí s pomocí kraje svoji stanici…

Orlickoústecko – Pardubický kraj dlouhodobě podporuje Horskou službu ČR při nákupu moderní techniky či budování zázemí záchranářů. Krajská rada ve středu schválila finanční dar v hodnotě 200 tisíc korun. Ty poslouží na dobudování podkrovních prostor stanice v Čenkovicích, jejíž vybudování podpořil kraj v minulosti půl milionem korun.

„V roce 2016 byla postavena nová stanice, na kterou jsme přispěli půl milionem korun. V rámci pravidelné pomoci horským záchranářům jsme se dohodli, že podpoříme dobudování podkrovních prostor, které by měly sloužit pro školení a vzdělávání záchranářů. Činnost Horské služby je nejen v zimních, ale i letních měsících velmi důležitá, a proto se snažíme v rámci našich finančních možností pomoci nejen při nákupu techniky, ale také vylepšování zázemí," řekl hejtman Netolický s tím, že kraj podporuje činnost záchranářů několik let.

„V minulosti jsme kromě příspěvku na stanici v Čenkovicích přispěli na nákup terénní čtyřkolky za půl milionu korun, zakoupili defibrilátory, přístroje GPS, GO PRO kamery, skialpinistické lyže či víceúčelová nosítka," vyjmenoval hejtman Netolický krajskou podporu horským záchranářům.

Zdroj a foto: Pardubický kraj