Horko a alkohol zaměstnávají strážníky i záchranáře…

Pardubice – Pardubice za sebou mají sportovní víkend. Hlídky městské policie můžete pravidelně potkávat v parku Na Špici, kde až do neděle probíhá Sportovní park Pardubice. Kromě dohledu na této oblíbené sportovní akci přijali strážníci od pátku do neděle 357 oznámení. Nejčastěji na rušení nočního klidu nebo na osoby, které nezvládly konzumaci alkoholu.

Během pátečního dne vyjížděli strážníci k 7 případům s podnapilými lidmi. Z toho 3x s asistencí záchranné služby. V 6 případech šlo osoby bez domova. Během soboty a neděle čísla klesla na polovinu.

Na svůj vstup do plnoletosti si nejspíš nevzpomene mladík, kterého našla hlídka bezvládně ležet na autobusové zastávce v centru města. Mladík měl v dechu 1,78 promile. Shodou okolností kolem projížděl i lékař ZZS, který mladíka prohlédl. Během tohoto procesu mladý muž nabíral síly na spolupráci a hlídce se přihlásil i jeho kamarád, který přislíbil, že oslavence dovede domů a postará se o něj. Dodatečně tedy přejeme všechno nejlepší a pro příště méně alkoholu.

Video ze zásahu u podnapilých osob bez domova ze dne 7. 8. 2020

Opilý do bezvědomí

Jak vypadá den, kdy létáme od jednoho opilého k druhému. Video z pátku krátce po poledni, kdy strážníci vyjížděli ke skupině opilých bezdomovců na Palackého třídu. Tři z nich opilí, čtvrtý opilý do totálního bezvědomí, že už ani nereagoval na bolestivé podněty. Z důvodné obavy o život musela k případu vyjet Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje. Dnešní den je vůbec divoký. Pro informaci: Jen v pátek do 21 hodiny vyjížděli strážníci k 7 případům s podnapilými lidmi. Z toho 3x s asistencí záchranné služby. V 6 případech šlo osoby bez domova. Poslední zásah probíhá právě teď opět na Palackého třídě, kde se bezdomovci pod vlivem alkoholu opět poprali. A to je noc ještě mladá…

Zveřejnil(a) Městská policie Pardubice dne Pátek 7. srpna 2020

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •