Hokejbalové mistrovství zahájí velkolepá show…

Pardubická Tipsport arena se začátkem června stane hlavním městem hokejbalu. Desetitisícová hala vyhlíží světový šampionát poprvé, v České republice se uskuteční potřetí. V letech 1998 a 2009 Češi dokázali dokráčet k zlatým medailím. Pořadatelé registrují vysoký zájem fanoušků, blížící se mistrovství slibuje parádní sportovní podívanou.

Český národní tým vstoupí do mistrovství hned v první hrací den, kdy ve čtvrtek 1. června 2017 od 18.00 hodin změří síly se silným Švýcarskem. Pořadatelé chystají před začátkem tohoto utkání velkolepý ceremoniál, který uvede celý turnaj. 

Brány hlediště velké haly Tipsport areny se proto otevřou už v 16.30 hodin, o dvacet minut později začne bohatý program. Fanoušci se mohou těšit na strhující show včetně pyrotechnických efektů, ta je naladí na první utkání pořadatelské země. Záštitu nad mistrovstvím převzali hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a primátor statutárního města Pardubice Martin Charvát. 

Přímo na hrací ploše vystoupí před prvním utkáním české hokejbalové reprezentace kapela vypsaná fiXa, která představí hymnu šampionátu. Českou státní hymnu zapěje Chlapecký sbor Bonifantes.

Permanentky za cenu 600 korun jsou stále k mání, ale fanoušci, kteří budou pracovně zaneprázdnění a nebudou se moci dostavit na každý hrací den, si nyní mohou pořídit dle libosti zápasový den, jenž bude vyhovovat jeho gustu a časovým možnostem.

Děti mají vstup zdarma a mládež nad 120 cm se na zápasy dostane za 50 korun. Celodenní vstupné na oba stadiony činí 100 korun.

Zdroj: Mistrovství světa v hokejbale 2017

Foto: Vypsaná fiXa