Hokej i dostihy, Městské slavnosti. Víkend bude náročný. Uzavírky…

Pardubice – Rušný víkend je na obzoru. Čeká nás extraligové utkání, Městské slavnosti a vrchol dostihové sezony – dostih Velká pardubická. Na všech akcích bude samozřejmě Městská policie Pardubice zajišťovat dohled na veřejným pořádkem, ale i parkováním. Pojďme si tedy jednotlivé dny připomenout některé důležité věci.

Pátek

Hokejové utkání Pardubic s Libercem tentokrát vychází na pracovní den a tím pádem se návštěvníků, kteří na akci dorazí autem, týkají i tarify placeného parkování. Od září pak platí pravidla, která neumožňují parkování na Sukově třídě a motoristy vedou do ulic Labská a U Stadionu. Věnujte proto pozornost dopravnímu značení, pokynům pořadatele i strážníků. Připomínáme, že parkovné je možno platit i formou SMS zprávy a strážníci tentokrát parkující řidiče důsledně kontrolovat a to i v ulicích okolo hokejové haly.

Z pátečního rozpisu akcí tentokrát zmizelo Oldtimer corso – spanilá jízda veteránů. To se po dohodě pořadatelů s městskou policií z pátku přesouvá na sobotu, kdy bude dopravu v centru města zatěžovat méně.

Sobota

Tento den patří Podzimním městským slavnostem. Městská policie doporučuje návštěvníkům využít co nejvíce záchytná parkoviště jako jsou bývalá Masarykova kasárna. Dále pak doporučujeme, aby dbali zvýšené opatrnosti v místech pořádaných akcí a také pozorně sledovali dopravní značení. V 18:45 začíná také na trase Pernštýnské náměstí, pod Zelenou branou, Tyršovy sady, zámek, Labská, Wonkův most lampionový průvod zakončený ohňostrojem. Po dobu konání ohňostroje bude pro motoristy uzavřen most Pavla Wonky.

Neděle

Dostihová tečka za celým týdnem přinese již tradiční uzavírku silnice I/37 od nadjezdu Paramo po křižovatku u Dražkovic, která poslouží jako záchytné parkoviště pro návštěvníky dostihů. Zároveň s tím ale letos přichází nové dopravní opatření, které má ulevit obyvatelům sídliště Dukla. To se od 7:00 do 17:00 promění v uzavřenou zónu. Zákaz vjezdu bude pro všechny mimo obyvatel území platit téměř na celém sídlišti Dukla. 
A protože si značku „Zákaz vjezdu“ doplněnou dodatkovou tabulkou „Mimo dopravní obsluhu“ většina motoristů vykládá většinou jako: „Zákaz vjezdu ignoruj a jeď, kam chceš“ tak přikládáme i vysvětlení, co je to Dopravní obsluha.

Mapa uzavírek DUKLA Pardubice

Dopravní obsluhou se rozumí: vozidla zajišťující zásobování nebo lékařské, opravárenské, údržbářské, komunální a podobné služby, vozidla přepravující osobu těžce zdravotně postiženou, vozidla taxislužby a vozidla, jejichž řidiči, provozovatelé nebo přepravované osoby mají v místech za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost.

Každý den od pátku do neděle bude ve službě čtyřiadvacet strážníků, kteří budou zabezpečovat usměrňovat dopravu i dohlížet na veřejný pořádek. Strážníci jízdního oddílu pak tradičně uvedou také závodníky Velké pardubické na start a reprezentovat město Pardubice.

Zdroj a mapa: Městská policie Pardubice
Foto ilustrační redakce

  •  
  •