Hofmann: „Když žena nemluví, znamená to, že poslouchá. A to je nebezpečné!"

Pardubice – Veselé Velikonoce! Ne, to se před vánočními svátky ve Východočeském divadle v Pardubicích nespletli v kalendáři. To jenom do města perníku dorazil titul, který proslavilo především filmové zpracování v hlavní roli s nezapomenutelným Jeanem-Paulem Belmondem.

Hofmann jako Belmondo

V příběhu zmatkaře Stéphana, který se rozhodne podvést svou manželku Sophii, šlo především o příjemné pobavení diváků. A to se v neděli večer hostujícím hercům z Pantheon Production rozhodně povedlo.

V české divadelní premiéře známé hry zazářil především Martin Hofmann. Jeho Stéphane není oproti Belmondovi takový sukničkář na první pohled, kterému by nevěra přímo koukala z očí. V případě Hofmanna jde o „slaměného vdovce", co si chce spíše vyhodit z kopýtka, ale nenadálý návrat manželky Sophie mu jeho záměr překazí. 

Z milenky se stala dcera

V tu chvíli se Stéphane začne zamotávat do vlastních lží a z mladé atraktivní milenky Julie raději udělá utajovanou dceru. Jenže ho překvapí i manželka. „Když Sophie nemluví, znamená to, že poslouchá. A to je strašně nebezpečné," říká Stéphane, jenž pro vysvětlení situace používá různé argumenty. „Protože proto. To je argumentace, kterou jsem si osvojil v manželství," zdůrazňuje hlavní představitel komedie, v níž září také Michaela Badinková jako Sophie a Eliška Hanušová v roli milenky Julie. V menších rolích se objevují Monika Zoubková jako matka Julie Marlene, Jelena Juklová jako služebná Fabienne a Jiří Wohanka a Tomáš Kůgel v rolích movitých obchodníků otce a syna, s nimiž má Stéphane uzavřít svůj životní obchod.

Pan Kaplan má třídu rádRežie představení se ujal Miroslav Hanuš, který nyní ve Východočeském divadle zkouší novou inscenaci Pan Kaplan má třídu rád. Ta bude mít na pardubickém jevišti premiéru už v sobotu 17. prosince.

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: ipantheon.cz