Hlinecký biker Filip Adel je celkový vítěz Českého poháru v MTB maratonu pro rok 2020…

Hlinecko – I když byla letos sezóna kvůli koronavirové krizi mnohem kratší a spoustu, především zahraničních závodů se nejelo, dokázal Filip vybojovat cenná umístění. Celkem 12 ze svých 18 startů v sezóně 2020 proměnil ve vítězství a letošní sezónu jde proto považovat zatím za jeho nejlepší.

První příčku slavil v závodech Českého poháru v Mostě, na MTB Trilogy v Teplicích nad Metují, Silesia Bike Maratonu v Opavě i finálním závodě tohoto seriálu v Harrachově. Díky stabilní výkonnosti se mu povedlo poprvé za kariéru získat celkové vítězství v této nejvyšší české maratonské soutěži.

Kromě tohoto úspěchu se mu povedlo také ovládnou seriál závodů Nova cup, kde dokázal celkové prvenství získat dokonce počtvrté v řadě. Další výborný výsledek získal na mezinárodním maratonu Malevil v Lužických horách, kde za sebou nechal i zvučná zahraniční jména. Zlatou medaili si odvezl i ze závodu Šela Maraton, skorodomácího Kola pro život konaném v Novém Městě na Moravě a závodě v Mikulově.

Díky svým výsledkům se dokázal probojovat i do týmu reprezentace ČR, který se v říjnu vydal na Mistrovství světa do turecké Sakaryi. V tomto závodě dojel Filip na 25. místě a výrazně si tak vylepšil své osobní maximum ze závodu Mistrovství světa v maratonu.

Jak hodnotí rok 2020 Filip? „I letos se mi povedlo výsledkově navázat na předchozí sezónu a myslím, že jsem se výkonnostně zase o kousek posunul. Dokázal jsem zvítězit na prestižních maratonech a poprvé vyhrát celkově Český pohár, takže můžu sezónu 2020 i přes to všechno považovat za úspěšnou. Chtěl bych také poděkovat městu Hlinsku a Pardubickému kraji za podporu, která mi pomohla v cestě na Mistrovství světa.“

Autor: Kristýna Kopecká
Foto: Filip Adel

  •  
  •