Hlídka zastavila řidičku pod vlivem alkoholu…

Pardubice – Projetím zákazu vjezdu na třídě Míru na sebe hlídku Městské policie Pardubice upozornila 40letá řidička osobního vozu.

Žena za volant navíc usedla pod vlivem alkoholu. To strážníci zjistili vzápětí poté, co její vozidlo ve Sladkovského ulici zastavili. Z jejího chování i dechu bylo patrné, že před jízdou požila alkohol. Dechová zkouška pak potvrdila hodnotu 1,65 promile.

Pro podezření ze spáchání trestného činu byla na místo přivolána hlídka Policie České republiky, která si případ převzala.


Středa v Pardubicích znamenala pro strážníky městské policie 192 událostí. Mezi nimi několik výjezdů k zabezpečeným objektům.

Dvakrát kontrolovali stav ležících a spících opilců v centru města či ověřovali totožnost pěti černých pasažérů chycených v hromadné dopravě. Smůlu měl i 16letý mladý muž, kterého hlídka na Dubině našla pod vlivem alkoholu. Nadýchal přes jedno promile alkoholu. Strážníci jej předali zákonnému zástupci a do správního řízení půjde i obchodník, který mu v rozporu se zákonem pivo prodal.

Vzpomínku na rušení nočního klidu v podobě příkazového bloku si na tuto noc odnesla také 29letá cizinka, která hlasitým křikem rušila noční klid v Lonkově ulici.

Zdroj a foto: Městská policie Pardubice

  •  
  •