Hledaný muž se strážníkům přihlásil sám. Vztyčeným prostředníčkem

Pardubice – Hledané osoby se většinou snaží splynout s prostředím a příliš na sebe neupozorňovat. I tak se v Pardubicích velmi často stává, že i přes maximální snahu nebýt viděn je stejně strážníci vyhmátnou. Jen od začátku roku už takto předali 35 hledaných osob.

V pátek to byly osoby hned dvě. Zatímco dvaatřicetiletého muže vyhledala sama hlídka při běžné kontrole, tak druhý výtečník na sebe upozornil sám. Když totiž kolem něj projíždělo služební vozidlo strážníků, tak začal ukazovat nevhodná mimická gesta. V poslanecké sněmovně by to možná uhrál na tvrzení o jedničce, ale zde byl význam více než jasný, proto se hlídka ke čtyřiatřicetiletému muži vrátila. Při kontrole totožnosti se navíc ukázalo, že muž je osobou v pátrání, což mu vyneslo zájem i státní policie, která si muže převzala.

Nejagresivnější opilec skončil v poutech. Zkusil napadnout strážníky

O víkendu opět alkohol tekl proudem, což zaměstnalo nejen strážníky, ale i zdravotníky. Hlídky se v terénu potkaly hned třikrát. Pomáhaly třem mužům, kteří neodhadli tu správnou míru. Každý z nich nadýchal vždy více jak tři promile, přičemž jeden padesátník ztratil rovnováhu a naplno okusil zemskou přitažlivost. Pádem obličejem na chodník si způsobil krvácivé zranění, které na místě ošetřili záchranáři.

Výrazně mladší, teprve devatenáctiletý mladík, pro změnu vyváděl přímo na lůžkovém oddělení nemocnice. I on byl pod vlivem alkoholu  a navíc se u něj stupňovala agresivita, proto následoval převoz na záchytku do Hradce Králové.

V tom samém zařízení skončil i dvaatřicetiletý muž, který způsobil pozdvižení v letním kině. Nejprve verbálně napadal obsluhu a odmítal na její výzvy opustit areál. Přivolaní strážníci již byli v udělení jasného pokynu úspěšnější. I přesto podnapilý muž neváhal hrozit pěstí a nakonec ji i použil směrem ke strážníkovi. Tento útok byl ale velmi rychle ukončen a po použití hmatů a chvatů skončil muž v poutech na zemi.

Posledním do party byl šestadvacetiletý muž, který při odchodu od známé usnul přímo za jejími dveřmi. V tomto případě stačilo jen jemné probuzení a doporučení jít se dospat domů. 

Autor: Lucie Klementová – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice