Historickou hranici Čech a Moravy by mohly připomínat hnědé tabule…

Pardubice – Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednal s historiky, kteří před několika týdny na silnicích I. tříd označili historickou zemskou hranici Čech a Moravy, a ředitelem pardubické správy Ředitelství silnic a dálnic Bohumilem Vebrem. Na vybraných silnicích I. a II. tříd by mohly být osazeny hnědé tabule upozorňující na tuto historickou hranici.

„Od samého počátku, kdy tato „kauza“ vznikla, jsem přesvědčený, že se jedná o počin, který není nijak společensky nebezpečný a navíc upozorňuje na historii, která mne dlouhodobě zajímá. Možnost na vybraných silnicích osadit například známé hnědé značky mi přijde jako důstojná připomínka, která není nijak narušující pro bezpečnost silničního provozu. Musíme si však v tuto chvíli říci, jaké komunikace by měly být osazeny. Jedná se jak o komunikace I. třídy, které jsou ve správě Ředitelství silnic a dálnice, tak o silnice II. tříd. Ty jsou ve správě kraje,“ řekl hejtman Martin Netolický. „Je potřeba k celé záležitosti přistoupit systematicky a komunikovat se starosty obcí, u kterých by měly být cedule umístěné. V tuto chvíli se bavíme o přibližně deseti místech na území našeho kraje,“ sdělil hejtman.

Ten také zmínil, že investorem značení by mohl být právě Pardubický kraj. „Jedná se o natolik zajímavou záležitost, že bychom mohli z rozpočtu Pardubického kraje zafinancovat výrobu a osazení těchto značek na vybraných místech. V minulosti jsme již něco podobného učinili a myslím si, že poté, co si vyjasníme jednotlivá místa a domluvíme se se starosty obcí a dalšími partnery, tak bychom mohli být investorem i v tomto případě,“ dodal hejtman Martin Netolický.

Historickou hranici Čech a Moravy by mohly připomínat hnědé tabule

Zdroj a foto: Pardubický kraj
Titulní foto: Policie ČR

  •  
  •