Hasiči zasahovali na pardubickém nádraží, čtyři cestující vykazovali podezření na koronavirus…

Pardubice – Profesionální hasiči zasahovali v pátek 13. března v 7.01 hodin na nádraží Pardubice. Vlak Regiojet s příjezdem do Pardubic kolem 7.20 hodin převážel čtyři zahraniční pasažéry, kteří prokazovali příznaky respiračního onemocnění.

Čtyři cestující na cestě z Ostravy do Prahy velmi hlasitě odkašlávali natolik, že byl vlak RegioJet zastaven na pokyn operačního střediska HZS Pardubického kraje v železniční stanici Pardubice hlavní nádraží. Vlak byl ihned policisty uzavřen a nikdo z cestujících nesměl vystupovat. Hasiči zasahovali v ochranných pomůckách.

Na pokyn policistů bylo všech 49 cestujících bylo zaevidováno.

Hasiči zasahovali na pardubickém nádraží, čtyři cestující vykazovali podezření na koronavirus
« 1 z 3 »

Dle rozhodnutí ředitele krajské hygienické stanice vlak mohl kolem 9 hodiny pokračovat v jízdě do cílové stanice.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

TŘI CESTUJÍCÍ Z OSTRAVY S PODEZŘENÍM NA COVID-19. VLAK STOJÍ V PARDUBICÍCH NA NÁDRAŽÍ. DBEJME NA DODRŽOVÁNÍ PRAVIDEL.

Pravděpodobně další nezodpovědné chování těch občanů italské národnosti způsobilo doslova manévry na pardubickém nádraží. Tři cestující na cestě z Ostravy do Prahy velmi hlasitě odkašlávali natolik, že byl vlak RegioJet zastaven v železniční stanici Pardubice hlavní nádraží. Vlak je obehnán policií, provádí se odběry vzorků, ostatní cestující jsou zaevidováni. Pravděpodobně dojde k hospitalizaci na infekčním oddělení v Pardubické krajské nemocnici Nemocnice Pardubického kraje.

Znovu apelujeme na dodržování hygienických pravidel a s podezřením telefonicky kontaktovat lékaře. Předem děkuji nejen občanům Pardubický kraj, ale všem, kteří si uvědomují závažnost situace. Zodpovědný přístup může zmírnit nástup rozšíření víru!

Zdroj: Martin Netolický hejtman Pardubický kraj

  •  
  •