Hasiči “operovali” na chirurgickém sále nemocnice…

Pardubice – Prsten je častou ozdobou žen, ale i mužů a mnohdy to není pouhá ozdoba, ale třeba snubní prstýnek, který dává okolí jasně najevo, že ten či onen člověk je zadaný. Občas se stane, že nejde z prstu sundat. Buď proto, že ho měl člověk na prstu hodně dlouhou dobu a zatím třeba přibral či mu otekly klouby anebo i proto, že člověk zvolí menší velikost a prsten doslova na prst nasouká. Nasadit ho jde kupodivu lépe než pak sundat.

Existuje mnoho triků, jak prsten dostat z prstu dolů, ale ne každý opravdu funguje spolehlivě. Doporučuje se prst naolejovat, namydlit, stát 10 minut s rukou nad hlavou, sundávat prsten pod tekoucí vodou a další. Pokud nic z toho nezabírá, jde do tuhého. Buď musíte, jde-li o zlato či stříbro nebo chirurgickou ocel na chirurgii, kde vám prstýnek sundají lékaři anebo hasiči. Praxi v sundávání prstýnků mají i hasiči z Chrudimi.

Na chirurgickém oddělení Nemocnice Chrudim byli hasiči dnes v roli lékařů, kteří pomocí brusky a kleštiček těsné dva prstýnky (jeden stříbrný a druhý prsten z chirurgické oceli) z napuchlého prstu odstranili.

HZS Prstynek chirurgie 0610202003
« 3 z 3 »

Práce hasičů tak nespočívá jen v likvidaci požárů, ale dle statistiky hasiče nejvíce zaměstnávají právě technické pomoci, kam se sundávání prstýnků určitě řadí. Poté to jsou požáry a zásahy u dopravních nehod.

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

  •  
  •