Hasiči likvidovali v neděli časně ráno dva požáry, jeden skončil tragicky…

Pardubicko – Do Sovolusek vyjíždělo v neděli 8. prosince v 0.39 hodin 5 jednotek hasičů.

Hasiči se dostali dovnitř domu a vyhledávali osoby, které se měly uvnitř nacházet. Po několika minutách byla nalezena dvě ohořelá lidská těla. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 01.49 hodin Dále hasiči z budovy vynesli 12 kg propanbutanovou lahev. Hasiči provedli průzkum termokamerou a uhasili skrytá ohniska.

Požár se podařilo hasičům zcela zlikvidovat v 2.15 hodin. Časně ráno se na místo dostavili vyšetřovatelé hasičů spolu s kriminalisty a odborníky z oboru elektro Institutu ochrany obyvatelstva HZS ČR Lázně Bohdaneč. Ti všichni zjišťují přesné příčiny vzniku požáru i výši škody. Ta je předběžně vyčíslena na 1 milion korun.

Do Sovolusek vyjíždělo v neděli 8. prosince v 0.39 hodin 5 jednotek hasičů.
« 1 z 4 »

V neděli 8. prosince v 2.28 hodin vyjížděly čtyři jednotky hasičů do Ostřešan, kde došlo k požáru zahradního domku.

Požár hasiči lokalizovali, tedy dostali pod kontrolu, v 2.58 hodin. Poté bylo nutné rozebrat ohořelé konstrukce. Hasiči plameny zcela zlikvidovali v 4.28 hodin. Na místě zůstala do ranních hodin místní jednotka hasičů.

Vyšetřovatel stanovil předběžnou škodu ve výši 200 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru bylo porušení pravidel při používání topidla – hořlavé materiály se nacházely poblíž kouřovodu bez izolace, přesněji – nosná konstrukce objektu se za dobu topení nahřála kolem kouřovodu tak, že žár prostoupil na nosnou sendvičovou konstrukci a následně propukl požár.

V neděli 8. prosince v 2.28 hodin vyjížděly čtyři jednotky hasičů do Ostřešan, kde došlo k požáru zahradního domku.
« 1 z 6 »

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje, územní odbor Pardubice

  •  
  •