Hasiči likvidovali požár vánočního stromku…

Pardubice – Opožděný Štědrý večer se jedné rodině v Pardubicích moc nevyvedl. K požáru vánočního stromečku do pardubického bytového domu vyjížděli v úterý 12. ledna v podvečer hasiči.

Ze stromečku toho už opravdu moc nezbylo. Žena umístila na proschlý vánoční stromek zapálenou prskavku a v tu chvíli vešel do pokoje muž, který spatřil, že stromek začal hořet. Muž hořící stromek popadl a snažil se ho dostat ven balkonovými dveřmi. Ty se ale nepovedlo otevřít, a tak stromek odnesl do chodby. Stromeček postavil tak nešťastně, že zcela zablokoval dveře pro únik dalších osob z bytu.

Uvnitř bytu bylo v době požáru asi 6 osob. Lidé se schovali v jedné z místností a snažili se vše utěsnit, aby se k nim kouř nedostal. Hasiči požár zlikvidovali. Z domu hasiči vyvedli několik osob. Jedna osoba, která bydlela o patro výš, se nadýchala jedovatých zplodin hoření. Hasiči ji vyvedli z domu a předali do péče zdravotníkům.

HZS Pozary stromecek 1301202102
« 1 z 3 »

Dle slov vyšetřovatelky hasičů požár poškodil téměř celé vybavení bytu a způsobil škodu, která byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 24 milionů korun.

Prskavky jsou nejčastější příčinou vzniku požáru vánočních stromků.

Autor: por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí HZS Pardubického kraje
Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

  •  
  •