Hasiči likvidovali požár osobního vozu na alternativní pohon…

Pardubicko – Na dálnici D11 nedaleko obce Kasalice v pondělí večer hořelo osobní vozidlo. Během jízdy vyšlehly z automobilu plameny.

Muž stačil ještě zastavit na kraji dálnice a vystoupit z auta. To už ale plameny doslova „olizovaly“ celý automobil. Při příjezdu jednotky z Přelouče již na místě zasahovala dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou ze sousedního Královéhradeckého kraje.

Vozidlo bylo na alternativní pohon LPG a hořel unikající plyn pravděpodobně z ventilu nádrže. Plamen se nedal tzv. ustřelit a nedala se ani uzavřít nádrž. Hasiči tak nechali kontrolovaně plyn vyhořet a ochlazovali nádrž tak, aby nedošlo k její explozi. Hasiči použili při zásahu i pěnu ke snížení povrchového napětí.

HZS Pozary Kasalice auto D11 2109202002
« 1 z 9 »

Zásahy na požáry vozu s alternativním pohonem jsou mnohem složitější než na normální paliva, protože mají svá specifika, ať už jde o LPG nebo třeba CNG. Ten nejdůležitější aspekt je, že nádrž je stále pod tlakem.

Na místo se dostavila vyšetřovatelka požárů, která nyní zjišťuje výši škody tohoto případu. Požár pravděpodobně způsobila technická závada v motorovém prostoru. Během zásahu nebyl nikdo zraněn.

Zdroj a foto: HZS Pardubického kraje

  •  
  •