Hádku s partnerkou zakončil hozením cihly do okna

Pardubice – Okny našich bytů prochází v těchto dnech od Slunce velké množství fotonů. Strážníci však ve čtvrtek vyráželi do jednoho bytu, kde oknem prošla cihla.

Hlídka na místě události vyslechla celý příběh, který tomu předcházel. Metoda, kdy milý stojí pod balkonem ve Veroně a posílá své vyvolené na balkon verše, zřejmě v Pardubicích došla ke svébytnému překladu. Osoby a obsazení celého příběhu včetně podezřelého zde byly strážníkům známy a tak odpadlo složité počítání balistických křivek, úhlů dopadů, odrazů a dalších položek. Protože však podezřelý na místě nezůstal, předá hlídka oznámení o jeho vyjednávacích schopnostech k dořešení správnímu orgánu. 

Muž se před dívkami odhalil až příliš

Na třídě Míru v Pardubicích bylo 36letému muži zjevně horko i dlouho po večerce. V pátek chvíli po jedné hodině ráno si tam na lavičce před dívkami nejdříve pozpěvoval. Kvalitu této produkce těžko posuzovat. Problém ale nastal až ve chvíli, kdy své pěvecké vystoupení doprovodil nevyžádaným striptýzem a bez varování svlékl trenky.

Nevíme přesně, jakou reakci na toto zásadní odhalení čekal, ale zjevně nebylo k jeho spokojenosti, protože se vzápětí zvedl a pokusil se z místa odejít. To už jej ale dostihla přivolaná hlídka strážníků, která mu odhalila holou pravdu, že toto se na veřejnosti nedělá a stvrdila ji pokutovým blokem. 

Stanování na dětském hřišti strážníci muži rozmluvili

Mám malý stan a nohy tak dlouhé.. Verše postaršího šlágru se bezděčně vybavily hlídce ve chvíli, kdy přijela prověřit oznámení na přerostlého návštěvníka dětského hřiště. Ten hodlal využít situace, že v noci děti toto zařízení příliš nevyužívají a rozbil na místě mobilní plátěné obydlí.

Hlídka sice ocenila pokus o dokonalé maskování se v dětském prostředí, protože šlo o dětský stan, ale přesto strážníci měli dvě připomínky. Tou první bylo, že si muž kolem sebe nejdříve poklidí nadělaný nepořádek a poté zruší stanové ležení a půjde vyhledat jiné a vhodnější místo k noclehu. Za tímto účelem je v Pardubicích zřízeno i pobytové zařízení, které lze k přespání využít a to mu také bylo doporučeno.

Autor: Bc. Jiří Sejkora – Preventivní a informační služba Městská policie Pardubice
Zdroj a foto:Městská policie Pardubice