Gymnázium v Dašické ulici oslaví 111! 

Pardubice – Pardubické gymnázium v Dašické ulici si letos v září připomene 111. výročí svého založení.   

Oslavy budou probíhat 21. září, tedy přímo v den, kdy se před 111 lety začalo vyučovat v jedné chlapecké třídě prvního ročníku nově vzniklého gymnázia ve Smilově ulici č. p. 704. V témže roce vzniklo také dívčí reálné gymnázium Boženy Němcové. Děvčata a chlapci studovali odděleně až do roku 1924, kdy se oba ústavy sloučily. Gymnázium v průběhu času měnilo názvy i budovy, ale od roku 1976 je umístěno v Dašické ulici v současné budově.   

21. září bude gymnázium slavit celý den. Dopolední program je pojatý jako mejdan pro studenty a odehraje se ve venkovních prostorách školy. Studentská rada, která dopolední oslavy organizuje, připravuje pestrý kulturní i sportovní program pro současné žáky. Třešničkou na dortu tohoto dopoledního veselení je známá pardubická kapela Vypsaná FiXa. Odpoledne se oslavy přesunou do Sukovy síně Domu hudby, kde se uskuteční slavnostní setkání absolventů a přátel školy. Program bude zahájen v 17 hodin. Večerem bude provázet Petra Beránková, známá moderátorka a absolventka gymnázia. Hosté se mohou těšit na taneční a hudební vystoupení absolventů a současných žáků školy a na videoprojekci, která byla vytvořena právě u příležitosti 111. výročí založení gymnázia.  

Vstupenky na odpolední slavnostní setkání je vhodné rezervovat, a to od 1. 9. 2021 pomocí formuláře nebo QR kódu na www.gypce.cz, nebo e-mailem 111gy@gypce.cz, k dispozici však budou také přímo v Domě hudby. Vstupné je dobrovolné.  Oslavy se uskuteční za finanční podpory Statutárního města Pardubice, Pardubického kraje, Spolku přátel Gymnázia Pardubice, Dašická a dalších sponzorů. 

Zdroj a foto: Gymnázium Dašická Pardubice