Gymnázium Aloise Jiráska se dočká nových oken i fasády…

Litomyšl – Pardubický kraj rekonstruuje historickou budovu litomyšlského gymnázia. Při opravě střechy byly objeveny skryté vady v podobě poškozených trámů. Práce však pokračují podle plánu, o čemž se se přesvědčil při své návštěvě i radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

„V celé budově budou vyměněna okna, jedná se o dřevěné repliky původních oken. Při výměně střešní krytiny byly odhaleny skryté závady. Jednalo se o krovy a latě poškozené zatékáním a hnilobou. Tyto konstrukční části střechy byly již opraveny. Vzhledem k dodatečným pracím došlo k určitému navýšení rozpočtu, celkové náklady na realizaci úspor energií nyní činí 49 milionů korun," sdělil radní pro oblast školství Bohumil Bernášek.

Gymnázium se také dočká nové fasády, její oprava bude, stejně jako zateplovací práce, probíhat pod dohledem památkářů. Lešení se škola zbaví na konci příštích prázdnin.

Kromě této stavební akce provádí škola úpravy jako je odvlhčení sklepů. Žáci jistě ocení nákup nových stolních počítačů a dataprojektorů.

„Budova školy byla uvedena do provozu v roce 1923 a důkladnou opravu si už určitě zasloužila. Jsem moc ráda, že firmy, které odborné práce provádějí, odvádějí velmi kvalitní výkon. Je to pro nás všechny pěkný dárek k letošnímu 380. výročí založení litomyšlského gymnázia," sdělila ředitelka školy Ivana Hynková.

Gymnázium Aloise Jiráska se dočká nových oken i fasády
« z 6 »

Zdroj a foto: Pardubicý kraj