„Geňu" v Partičce na Dukle trápil pitevní stůl. Měl tupý výraz jako Kohák. „Suchoš" chtěl vracet dotaci

Pardubice – Koho pozval oblíbený šoumen Richard Genzer na svou párty do Domu kultury Dukla? V pořadu Partička na vzduchu společně s ním bavili diváky Michal „Bohouš" Novotný jako pitevní stůl, Jakub Kohák v roli tupého výrazu a Michal Suchánek, který představoval vdanou sovu. 

Co dělají vdané sovy?

„Co obvykle dělají sovy? Sedí a čumí, ne," přemítal, když zjistil, jakou úlohu mu v zábavné improvizační show vycházející z populární televizní Partičky přisoudilo pardubické publikum. „Jen jsem nevěděl, co si mám vybrat za oblečení, jestli jsem měl vypadat, jako když jdu rovnou ze svatby," usmíval se „Suchoš", který se představil i jako tlumočník do znakové řeči. Měl za úkol překládat zpěváka, jenž se vrací z úspěšného evropského turné. 

Zároveň se snažil rychle odhadnout, do jaké celebrity se měl vtělit při tiskové konferenci. Nakonec to nebyly osobnosti se silným vztahem k regionu Arnošt z Pardubic, aviatik Jan Kašpar nebo bratranci Veverkovi, ale první československý kosmonaut Vladimír Remek.

„Geňa" zpíval i maďarsky 

Richard Genzer zase perlil při hře Detektor lži jako kuchař, který rád zpívá maďarsky Slavíky z Madridu a ještě k nim stylově tančí. Všichni protagonisté Partičky se pak s chutí zapojili do hry, v níž měli vymýšlet věty, které můžete říct instalatérovi, ale ne vlastní ženě. „Pomozte mi do sedla," pravil Michal Suchánek, jenž nebyl příliš spokojen s výsledkem první hry – romantické básně. 

„Ty pány z chráněné dílny, co jsou teď se mnou v Pardubicích, už příště nechci. To radši vrátím dotaci," vtipkoval a doufal, že už dosáhli mentálního minima. „Bojím se, že mám ještě mezery," varoval svého kolegu „Geňa". „Ale myslím si, že celkově jsem byl v Pardubicích ve formě. Třeba najdu i klíče od bytu," podotkla jedna z hvězd Partičky ve vzduchu, jejímž moderátorem byl Luděk Staněk. „Jsem levnější než televizní moderátor Daniel Dangl. A v této verzi jsme se rozhodli, že budeme bez Slováků úplně," narážel Luděk Staněk na absenci hudebníka Mariána Čurka.        

Autor: Tomáš Dvořák – Pardubice ŽIVĚ
Foto: Partička